Uzmanlar Uyarıyor: Sigara İçilen Ortamlarda Bulunmayın

Uzmanlar Uyarıyor: Sigara İçilen Ortamlarda Bulunmayın

Sigaranın ne kadar ölümcül bir madde olduğunu artık bilmekteyiz. Günümüzde meydana gelen ve hatta isimlerini dahi yeni yeni öğrendiğimiz birçok hastalıkların ana nedenleri arasında bulunan sigara hakkında uzmanlar bir uyarıda daha bulunmaktadırlar.

Uzmanlar bu ölümcül maddenin tüketildiği ortamlarda dahi bulunulmaması gerektiğinin altını çizmekte ve bu tehlikeli maddenin tüketildiği ortamlarda bulunulması durumunda birçok sağlık sorunlarının ortaya çıkabileceğinin altını çizmektedirler. İşte sigaranın tüketildiği ortamlarda bulunmanın zararları aşağıda sunulmaktadır.

Sigara İçilen Ortamlarda Bulunulması Durumunda Meydana Gelen Olumsuzluklar Nelerdir?

Sigara o kadar tehlikeli bir maddedir ki dumanına dahi maruz kalındığında birçok sağlık sorunları ortaya çıkabilmektedir. Bu ölümcül maddenin etkilerini gösterebilmesi için dumanının iç organlarımıza ulaşması yeterlidir.

Uzmanlara göre sigaranın tüketildiği bir ortamda bu ortamlarda bulunanların en az içenler kadar olumsuz yönde etkilendiği belirtilmektedir. İşte sigara içilen ortamlarda bulunulması durumunda meydana gelen başlıca sağlık sorunları;

 • Solunum yollarında tıkanmalar oluşabilmektedir.
 • Öksürük sorunu meydana gelebilmektedir.
 • Baş dönmesi rahatsızlığı meydana gelmektedir.
 • Mide bulantısı rahatsızlığı meydana gelmektedir.
 • Göz kararması rahatsızlığı meydana gelmektedir.
 • Halsizlik rahatsızlığı ortaya çıkmaktadır.
 • Sersemlik rahatsızlığı meydana gelmektedir.
 • Akciğerlerde rahatsızlıklar oluşabilmektedir.
 • Cilt sağlığında bozulmalar meydana gelmektedir.
 • Beyin yorgunluğu rahatsızlığı meydana gelmektedir.
 • Sinir bozukluğu rahatsızlığı meydana gelmektedir.

Daha ismini sayamadığımız birçok sağlık sorunları bu tehlikeli maddenin içildiği ortamlarda kendini göstermektedir. Bu nedenle uzmanlar sigaranın ölümcül hastalıklara yol açabildiği gibi aynı zamanda bir ortamda tüketilmesinin birçok sağlık sorunlarına yol açtığını belirtmektedirler.

En Olumsuz Durum

Sigaranın tüketildiği ortamlarda birçok sağlık sorunlarının meydana geldiği hakkında bilgiler sunduktan sonra şimdi de daha da olumsuz bir durum olan bu ölümcül maddenin tüketildiği ortamlarda çocukların bulundurulmasıdır.

Yetişkinlere kıyasla bünyeleri oldukça zayıf olan çocuklar sigara içilen ortamlarda bulundurulduğu takdirde birçok hastalıklara yakalanma riskleri yükselmektedir. Dolaysıyla uzmanlar sigaranın içildiği ortamlarda çocukların yalnızca birkaç dakika dahi bulundurulmasının beraberinde tehlikeli sonuçlara neden olabildiğinin altını çizmektedirler.

Uzmanlara Kulak Verin

Dolaysıyla tüm bu sağlık sorunlarına maruz kalmamak açısından sigaranın tüketildiği ortamlarda bir saniye dahi bulunmayınız. Siz ve çocuklarınızın genel sağlığı açısından bu konu hakkında uzmanlar tarafından yapılan uyarı ve tavsiyelere harfiyen uyunuz.

Makalemizde sigaranın tüketildiği ortamlarda bulunmanın zararları hakkında bilgiler sunduk. Sizler de yaşantınızın daha sağlıklı ve huzurlu geçmesini isterseniz kendinizi, sevdiklerinizi ve çocuklarınızı sigaradan ve sigara dumanından uzak tutmalısınız. Sağlıklı günler dileğiyle.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz