Uykusuzluk Tedavisinde 8 Ot ve Doğal Çözümler

Uykusuzluk Tedavisinde 8 Ot ve Doğal Çözümler

Bir araştırma, sadece ABD’de 40 milyondan fazla kişinin uykusuzluktan muzdarip olduğunu göstermiştir. Vakaların çoğunda stres uykusuzluğun ana nedenidir. İnsanların sağlıklı ve formda kalabilmek için yeterli uykuya ihtiyacı vardır. Piyasada Lunesta, Ambien ve Barbiturates gibi farklı ilaçlar mevcut ancak bunları kullanarak kötü yan etkiler de yaşayabilirsiniz. Bu ilaçlar da pahalıdır ve herkes kendi parasını alamaz.

Uykusuzluktan kurtulmak için doğal otlar ve maddeler kullanılabilir ve bunlar da ucuzdur. Şimdi sizinle uykusuzluk için en iyi doğal tedavileri paylaşıyorum .

7. Kediotu Kökü

Bu günlerde, kediotu kökü yağı takviyesi olarak kullanılır, çünkü yağı anksiyolitik ve yatıştırıcı bitkisel ilaç özelliklerine sahiptir. Farklı ülkelerde tıbbi tedavilerde ilaç olarak kullanılmıştır. Kediotu kökü içinde Valium bulunan Benzodiazepinler olarak bilinen bir ilacın özelliğine sahiptir. İnsanlar ayrıca uykusuzluk tedavisi için kediotu kökü alabilir.

2. Melatonin

Melatonin, insan beyninin epifiz bezinde oluşan bir hormondur. Melatonin doğal uykunun desteklenmesinde yardımcıdır. Bu hormon mikroplar, hayvanlar ve bitkiler tarafından da üretilir. 1 miligram gibi az miktarda melatonin tüketin ve yeterince uyuyun.

3. Triptofan

Triptofan, insan vücudundaki hayati bir amino asittir ve uykusuzluk tedavisinde çok etkilidir. Hindi, yumurta, balık, soya fasulyesi ve çikolatada çok miktarda triptofan bulunur. Uykusuzluk için doğal bir tedavi istiyorsanız, o zaman yeterli miktarda triptofan tüketmeniz önerilir.

4. Papatya

Papatya, Mısır döneminden beri uykusuzluk için doğal bir çare olarak kullanılmaktadır. Papatya, bal ve limonla çay yapabilirsiniz. Uykusuzluktan kurtulmak için düzenli olarak bu çayı iç. Aynı zamanda iltihap, stres ve kaygı tedavisinde de faydalıdır. Ayrıca, artrit, bronşit, adet dönemleri, hazımsızlık, diş ağrısı, cilt tahrişi ve böbrek hastalığının üstesinden gelebilirsiniz.

5. Tart Vişne Suyu

Turta suyunun birçok faydası vardır, bu yüzden Yunanlılar ve Çinliler tarafından uzun zamandan beri tüketilmektedir. Melatonin, suyunun uykusuzluğunun giderilmesinde faydalı olan suyunda bulunur. Geceleri melatonin üretimine yardımcı olduğundan, düzenli olarak turp vişne suyunu tüketirken yeterli uyuyabilirsiniz.

6. Limonlu Balsam

Aynı zamanda Melissa Officinalis olarak da bilinir. Uykusuzluk için bir başka doğal tedavi yöntemidir ve sabah veya akşam saatlerinde çay olarak tüketilebilir. Limon balsamı almak, bu uyku bozukluğunun temel nedenleri olan sinirlilik, depresyon ve anksiyetenin azaltılmasına yardımcı olabilir. Ayrıca salatalara, tatlılara, çorbalara, balık yemeklerine, tavuklara ve salatalara limon balsamı ekleyebilirsiniz.

7. Şerbetçiotu

Şerbetçiotu uykusuzluğun üstesinden gelmede en iyisidir. Doğal alkolün yanı sıra soporif bir madde olan prenol veya metilbütenol içerirler. Uykusuzluğa doğal bir şekilde bakmanıza yardımcı olacak papatya veya kediotu kökü ile şerbetçiotu atabilirsiniz. Ayrıca uykusuzluğu azaltmak için şerbetçiotu ile çay yapabilir ve düzenli olarak tüketebilirsiniz. Şerbetçiotu için normal doz yaklaşık 60 miligramdır.

8. Gunna-Uyku

Uykusuzluğa yardımcı olmak için en iyi doğal demlik olarak kabul edilir ve herhangi bir sağlık veya sağlık mağazasından kolayca alabilirsiniz. Aslında homeopatik bir ilaçtır, çünkü pek çok uykuya çekici madde içerir.

Bunlar uykusuzluğa en iyi bilinen doğal tedavilerdir. Kısa sürede etkili sonuç almak için bunları düzenli olarak kullanabilirsiniz. Bu maddeleri tükettikten sonra uyku saatlerinde iyileşme göreceksiniz ve ayrıca rahat hissedeceksiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz