Uykusuzluk İçin Bitkisel Çözüm

Uykusuzluk İçin Bitkisel Çözüm

Günümüzün yaygın sağlık sorunlarından biri haline gelmiş olan uykusuzluğu gidermek için pek çok alternatif kimyasal ilaç bulunmakta; fakat bağımlılık yapan bu ilaçlar, zararlı ve kalıcı etkilerini vücut üzerinde bırakabilmekte. Bu etkilere maruz kalmadan uykusuzluk sorununuzu çözmek istiyorsanız yapmanız gereken, bitkisel yöntemlere başvurmaktır.

İşte uykusuzluğa iyi gelen şifalı bitkiler..
Sarı Kantaron Otu: Binbirdelik otu olarak da bilinen sarı kantaron, alternatif tıpta ruhsal rahatsızlıkların giderilmesinde kullanılıyor. Depresyon, sinir ve stresten kaynaklanan uykusuzluğa iyi gelen sarı kantaron otu, pek çok farklı faydalı etkiye de sahip..

Dere Otu: Dere otunun direkt tüketilmesi değil, çay gibi demlendikten sonra soğutularak suyunun içilmesi uykusuzluk sorununa çözüm olabilir.

Kavun: Sinirlerinizin yatışması ve rahat bir uyku için en etkili alternatif tıp ürünlerinden olan kavunun yatmadan önce bir miktar yenmesi yeterli. Şeker ve karaciğer hastalıklarına da iyi gelen kavun, uykusuzluk sorununuzu gideren mucizevi bir meyve..

Lavanta: Yine çay gibi demlenerek kullanılan lavanta, bir miktar şeker ile tatlandırıldığında çok hoş bir koku ve tat ortaya çıkarır. Soğumadan içilmesi önerilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz