Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ?

Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ?

Uyku sorunu denildiği zaman akla ilk gelen şey, geceleri sık uyanma durumu, uyku tutmama, uykuda kabuslar görerek uyanma gibi problemler gelmektedir. Ancak uyku sorunu aslında birçok faktörü ve ya hastalığı içinde bulundurabilmektedir. Faktörleri açacak olursak uyku sorunu, sizin bilinçaltınızda yaşattığınız bir sebebe bağlı olabilir. Örneğin önemli bir iş görüşmesi dolayısıyla aklınızı tümüyle oraya verirseniz uyku sorunu yaşayabilirsiniz. Ancak faktörler geçicidir. Asıl önemli olan şey ise uyku sorununun asıl nedeni olan hastalıklardır. Hastalığın tedavisini yapmadan kesinlikle rahat bir uyku yaşayamazsınız.

Uyku sorunu cekiyorum

Hastalıkların sizler sağlığınızı etkilememesi için bir hekim ile görüşüp sizin için uykun tedavi yöntemi sunulmaktadır. Bu hastalıklar uykunuzu etkilemeden önce bir faktör olarak baş gösterir ancak daha sonra uyku arasında bu bir alışkanlık haline gelerek yıllar boyunca sizi çekilmez uyku problemleriyle karşı karşıya koyabilir.

Öncelikle bu yazıyı okuyanlar, şu sıralar uyku problemi yaşıyorsa, kendi kendine neden yaşıyorum diye sormalıdır. Uykunuzu etkileyecek her hangi etkenlerden birisi olduğunu düşünüyorsunuz, bu etkeni ortadan kaldırmaya çalışmalısınız. Az önce yukarı da bahsettiğimiz iş görüşmeleri de yine bu kategoriye girmektedir. Uyku problemi çekmemek için uyku zamanı ile normal iş ve ya normal yaşamınızı iyi ayırt etmelisiniz. Bu ayrımı yapamadığınız zaman gerçek anlamda zorluk çekebilirsiniz.

Uyku sorunu nasıl tedavi edilir

Uyku problemi kendi kendine geçebilir diye düşünenler, her zaman haklı değillerdir. Bazen uyku sorunları kalıcı hale gelmektedir. Kalıcı hale geldiği zaman asıl tehlike başlıyor demektir. Çünkü uyku problemleriyle birlikte birçok ruhsal ve duygusal çöküntüler yaşayarak depresyon durumuyla karşılaşma durumu olabilir. Depresyon durumlarında hasta uyumak isteyecektir ancak uyku problemi nedeniyle uyuyamayacak ve ya uykusu bölünecektir. Bu sebeple gün içinde moral bozuklukları, ani sinirlenmeler ve benzeri ruhsal ve duygusal sorunlar yaşayacaktır.

Eğer uyku problemi çekiyorsanız mutlaka sebebi ortadan kaldırmaya çalışın ve ya bir doktora başvurunuz. Acil Şifalar dileriz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz