Unutkanlık için Şifalı Bitkiler

Unutkanlık için Şifalı Bitkiler

Ne yazık ki çağımızda daha sık şekilde karşılaştığımız rahatsızlıklardan birisi de unutkanlık. Oysa ki teknoloji bizim herhangi bir şeyi unutmamamız için oldukça yardımcı. Fakat gerek sinir ve stres, gerekse dengesiz beslenme sonucu ortaya çıkan B12 vitamini eksikliğinden dolayı bu dönemde unutkanlık problemi ile daha sık karşılaşmaktayız.

Bu yazımızda unutkanlığa bitkisel yollarla çözüm bulmaya çalışacağız. Özellikle B12 vitamini eksikliği nedeniyle oluşan unutkanlık problemini bitkisel yollarla tedavi etmek oldukça basittir.

Ünlü herbalist Ahmet Maranki olacak. Unutmayın ki düzenli bir hayat sağlıklı bir yaşamı, sağlıklı bir yaşamda unutkanlık olmayan bir insanı var eder. Uyku ve beslenme konusunda dikkatli davranmamız unutkanlığa çözüm bulacaktır.

Bitkilerde tedavi uzmanı Ahmet Maranki unutkanlık için her sabah tüketilmesi gereken yiyecekleri aktardı. Bu besinler her sabah düzenli olarak tüketilirse unutkanlığın tedavisinde önemli bir aşama alınmış oluyor.

Ahmet Maranki hocamız her sabah 5 tane badem, 5 tane fındık, 5 tane ceviz, 4 tane kuru kayısı, 1 avuç çekirdekli siyah kuru üzüm yenmesi halinde unutkanlıktan kurtulacağınızı bildirdi.

Unutkanlığa Ne iyi Gelir? Beslenme sorunları neticesinde ortaya çıkan bir problemi en iyi şekilde tedavi edebilmek için uygun beslenme şarttır. İşte unutkanlığa iyi gelen bitkiler ve yiyecekler.

Ceviz: Her gün bol miktarda ceviz yenilmesi, hafızayı canlı tutar. Görüntü olarak da beyne benzeyen ceviz, konsantrasyon güçlüğü için oldukça etkilidir.

Kırmızı Biber: İçerdiği bol miktarda C vitamini sayesinde, uyarıcı etki göstermektedir. Özellikle acı olanı tercih edilmelidir. Dimağı kuvvetlendirici olmasının yanı sıra, soğuk algınlığına da iyi gelir.

Üzüm: Özellikle kurutulmuş üzüm sınav dönemlerinde öğrenciler için bulunmaz bir besin kaynağıdır. Unutkanlık için her gün mutlaka bir avuç siyah kuru üzüm yenilmelidir.

Soğan: Sarımsak gibi, kan dolaşımını sağlayıcı ve kanı temizleyici etkiye sahiptir. Damarda tıkanıklık yapan maddelerin fonksiyonlarına engel olur. Beyinsel faaliyetleri artırır. Zihin yorgunluğuna iyi gelen soğan, adeta C vitamini deposudur.

Ispanak: Folik asit ve mineraller bakımından zengin olan ıspanak hafızayı geliştirir ve unutkanlığı tersine çevirebilir.

Ahududu: Bahçelerde yetiştirilebilen bir bitki olup, insana zindelik verir. Zihinsel yorgunluğu da giderir.

Kereviz: Unutkanlığı ve sinir yorgunluğunu giderir. Güzel yapılan bir kereviz yemeği bütün vücudu rahatlatabilir.

unutkanliga-iyi-gelen-bitkilerBu yazı unutkanlığa iyi gelen dualar vitamin yiyecekler ilaçlar bitki dua esma unutkanlığa bitkisel ilaçlar oyunlar çözüm çare karşı iyi gelen şifalı bitkiler unutkanlık nasıl giderilir olur yenilir en iyi ne gelir unutkanlığı yenmek çaresi için tedavi edilir geçer önlenir testi okunacak dua konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

unutkanlık için şifalı bitkiler, unutkanlik icin ne yenmeli, unutkanlık için yenmesi gerekenler, unutkanlık nasıl tedavi edilir, unutkanlık tedavisi, unutkanlık için şifalı bitkiler maranki, unutkanlığa iyi gelen şifalı bitkiler, unutkanlığın tedavisi, unutkanlık için bitkisel ilaç, unutkanlık için bitkisel çözüm ve ilaç

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz