Ülser için Şifalı Bitkiler

  • ALTERNATİFTIP
  • Ülser için Şifalı Bitkiler için yorumlar kapalı
  • 825 kez görüntülendi

Ülser için Şifalı Bitkiler

Yine ne yazık ki beslenme problemleri neticesinde ortaya çıkan bir hastalık olan ülser ve ülsere iyi gelen şifalı bitkiler hakkında bir yazı paylaşmak istiyorum.

Bakalım ülser için ne iyi gelir ve ülsere iyi gelen şeyler nelerdir beraber okuyalım. Eğer yazımızı beğenirseniz beğenerek ve paylaşarak bize destek verirseniz memnun oluruz.

Ahmet Maranki mide yanması ülser ve her türlü mide ağrısı derdi olanlar için mideye birebir gelecek formülünü açıkladı.

Formülü şu şekilde hazırlayabilirsiniz: Çiğ patates ve beyaz lahananın suyunu sıkarak oluşturduğunuz karışımı ilk hafta her sabah 1 bardak ikinci haftadan itibaren ise her sabah 2 bardak içmelisiniz.

Bu karışımı en fazla 3 hafta kullanmalısınız. Hiçbir yan etkisi bulunmayan bu karışımı 3 hafta süreyle kullandığınız takdirde mide sorunlarınız ve en önemlisi ülser sorununuzdan tamamen kurtulacaksınız.

Ülser hastaları için 3 önemli noktadan bahsetmek istiyorum şimdi.

Lifli Gıdalar: Lifli gıdalar sindirim sırasında gıdaların parçalanması için salgılanan hidroklorik asidi kontrol altında tutarak ülser yaralarının bu asit nedeniyle tahriş olmasını engeller. Besin lifi açısından zengin sebze, meyve ve tam tahıllı ekmekler ülser belirtilerini hafifletmek ve ülserin genişlemesini engellemek için kullanılabilir.

K Vitamini: K vitamini ülser tedavisi için gerekli olan vitaminler arasında ilk sırada yer almaktadır. Açık yaraların kanamasını önleyici ve yaranın bulunduğu mide zarını iyileştirici özelliği sayesinde ülser tedavisi sürecini kısaltmaya yardımcı olur. K vitamini bakımından zengin lahana, ıspanak, avokado, kuşkonmaz, soya, aspir yağı, yonca ve çavdar unu gibi besinleri beslenme programınıza ekleyebilirsiniz.

Flavonoidler: Bu tip yiyecekler ülseri önleme ve yaraların iyileşmesine yardım edebilir. Peptik ülser oluşumundan sorumlu “Helicobacter pylori” bakterisinin çoğalmasını ve yayılmasını engelleyen flavonoidler en çok sarımsak, soğan, kereviz ve elma gibi yiyeceklerde bulunur. Bu gıdaları düzenli olarak tüketerek mide zarının zayıflamasını ve ülserin genişlemesini engelleyebilirsiniz.

Bu yazı ülsere iyi gelen yiyecekler bitkiler bitki çayları çorbalar çaylar ilaçlar yemek tarifleri meyveler ve sebzeler ibrahim saraçoğlu ne iyi gelir ne iyi gelmez süt iyi gelir mi lezyon hangi bölüm bakar doktora gidilir doğal kesin bitkisel çözüm evde çare tedavisi ülser için ilaç diyet listesi kür ne yemeli ne yapmalı nasıl tedavi edilir geçer beslenmeli bir hastalık belli olur hakkında kısaca bilgi vermek amacıyla yazılmıştır

ülsere ne iyi gelir, ülser tedavisi için şifalı bitkiler, ülsere iyi gelen bitkiler, ülsere iyi gelen yiyecekler, ülsere ne iyi gelir maranki, ünsere ne iyi gelir, ülsere iyi gelen şifalı bitkiler, ülsere iyi gelecek yiyecekler, ülsere iyi gelen, ülsere faydalı bitkiler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.