Türk Kahvesinin Faydaları ve Yapılışı

Türk Kahvesinin Faydaları ve Yapılışı

Dünya üzerinde hemen hemen her milletle özdeşleşmiş ve onun adıyla anılmaya başlayan mutlaka bir beslenme ögesi bulunmaktadır. İşte bizim milletimizin zengin mutfağının neticesinde bizimle adı anılan Türk Kahvesi buna en güzel örnektir.

Bir günde 2 fincan Türk kahvesi içen bir kişi kişi kanser olma riskini %30 azaltır! %50 ihtimalle safra kesesi taşı problemi ortadan kalkar.

Türk Kahvesi ayrıca bol miktarda kafein içerir bu sayede zorlu geçen gecelerde uykunuzun gelmesini engeller. Vücudunuza enerji verir ve yorgunluğunuzu alır.

Türk Kahvesi yine dişlerinizin çürümesini engellemekte oldukça faydalıdır.

Türk Kahvesi ilaç kullanmadan depresyon sıkıntılarınızdan kurtulmanız da en azından antidepresan hapları kadar etkilidir!

Ayrıca Türk Kahvesi;
– Kolesterolünüzün düşmesinde faydalıdır.
– Ağrı kesici özelliği vardır ve içtiğiniz ağrı kesici haplar kadar etkilidir.
– Astım hastalığına iyi gelir.
– Günde 3 fincan kahve içmek astım tehlikesini azaltır.
– Siroz hastalığının daha oluşmadan engellemesinde faydalıdır.
– Selülitlerinizin yok olmasında etkilidir.
– Tansiyon problemlerinize iyi gelir.
– Ayrıca 40 yıl kadar da hatırı vardır

Peki damakta eşsiz bir tat bırakacak olan Türk kahvesi nasıl yapılır. Buyrun eşsiz bol köpüklü Türk kahvesi tarifi.

Malzemeler:
– Bir tatlı kaşığı tepeleme mis kokulu taze Türk Kahvesi
– İki ya da üç adet kesme şeker
– Bir fincan su

Adımlar & Püf Noktaları
Bir tatlı kaşığı tepeleme doldurduğunuz Türk Kahvesini cezvenin içine koyun. İsteğe göre iki ya da üç adet kesme şeker atın. Bir fincan suyu kahve ve şeker karışımının üzerine dökün. Şeker eriyene kadar güzelce karıştırın. Kahveniz yavaş yavaş köpürmeye başladıkça kaşığınızla üzerindeki köpükleri toplayın. Kahveniz olmaya başladığında karamelimsi bir görüntüsü olmaya başlayacaktır. Tüm köpükleri topladığınıza inandığınızda artık ocağı kapatıp kalan kahveyi de fincanınıza doldurabilirsiniz.

Bu yazı türk kahvesinin tarihi, türk kahvesinin faydaları ve zararları nelerdir, türk kahvesinin hikayesi içeriği bol köpüklü Türk kahvesi nasıl yapılır tarifi anlatımlı yapılışı, türk kahvesi nasıl içilir, türk kahvesi nasıl yapılır konusunda yazılmıştır.

gebelikte türk kahvesinin faydaları, türk kahvesinin, kahvenin adet dönemindeki zarari, ihtiyol pomad kullananlar, gebelikte türk kahvesi faydaları, GEBELİKDE TÜRK KAHVESI ZARARLIMI, gebelik icin türk kahvesinin faydaları, cin takvimi kahvenin faydalari, adet döneminde içilen türk kahvesinin zararı, türkkahvesi ypilisi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz