Toz Alerjisine Bitkisel Çözüm Tedavi

  • ALTERNATİFTIP
  • Toz Alerjisine Bitkisel Çözüm Tedavi için yorumlar kapalı
  • 695 kez görüntülendi

Toz Alerjisine Bitkisel Çözüm Tedavi

Bu yazımızda benimde oldukça dertli olduğum bir konu hakkında bilgi vermek istiyorum. Konumuz toz alerjisi. Özellikle sık seyahat eden birisi olarak rahatça söyleyebilirim ki toz alerjisi olan birisi kolay kolay temiz olmayan oda şartlarında rahat kalamıyor ve bu nedenle hem psikolojik olarak hem de beden olarak kolayca yoruluyor.

İsterseniz buna temizlik takıntısı diyin, isterseniz pimpirikli olduğumuzu düşününün ama bilmelisiniz ki toz alerjisi olan insanlar hastalıklara karşı daha korumasızdır. İşte bu yazımız toz alerjisi sorunu ile yaşamak zorunda kalan bütün arkadaşlara devrim niteliğinde bitkisel çözümler üretiyor.

Bitkisel tedavi uzmanı İbrahim Saraçoğlu tarafından hazırlanan bitkisel kür sayesinde toz alerjisine doğal ve bitkisel yollarla kesin çözüm bulacaksınız.

Bir tatlı kaşığı lavantayı (yaklaşık 2-3 gram) 150 miligram (yaklaşık bir su bardağı) suda altı dakika kısık ateşte demleyin. Altı dakikadan sonra ocaktan indirin ve ılımaya bırakınız. Ilıyınca süzünüz ve yudum yudum içiniz.

15 gün boyunca her gün, akşam yemeklerinden en erken iki saat sonra içilir. Her defasında (her kullanımda) taze olarak hazırlanması şarttır. Bir gün önce arta kalan miktarı kullanmayınız. Kolay olsun diye birkaç günlük hazırlayıp buzdolabında koruma altına almayınız. Hiçbir şekilde damak tadına uygun olsun diye, içerisine şeker veya benzeri bir katkı ilave etmeyiniz.

15 günlük ilk kür tamamlandıktan sonra rahatsızlığın seyrine göre haftada üç-dört defa, akşam yemeklerinden en erken iki saat sonra bir su bardağı içmeye devam ediniz.

Not 1: Eğer burun akıntısına bağlı olarak geniz akıntınız oluyorsa, gece yatağa giderken ada çayı gargarası yapmanızda çok büyük faydalar vardır. Ada çayı gargarası sadece gargara olarak önerilmiştir. İçmeyiniz. Gargaranın nasıl yapılacağı aşağıda verilmiştir.

Not 2: Bardağın dibinde bir-iki yemek kaşığı bırakıp pamuğa emdirerek her iki burun deliğini lavanta çayıyla ıslatmakta fayda vardır.

Toz Alerjisine iyi Gelen Bitkiler: En sık kullanılan yeşil çay , nane ve elma ile neler yapabileceğimizi görelim.

– Yeşil çay bir fincan kaynar suda demlendikten sonra içilir. Hapşırma ve iltihap gibi durumlarda oldukça işe yaradığı tespit edilmiştir.

– Nane çayı toz alerjisinde oldukça etkili bir çözümdür. Nane anti bakteriyel özelliği ile alerji belirtilerini hafifletmeye yardımcı olur.

Toz Alerjisine iyi Gelen Yiyecekler: Meyveler, sebzeler, yiyecekler bakalım toz alerjisine nasıl etki ediyor.

– Toz alerjisi belirtilerini hafifletmek tüketmemiz gereken yiyecekler ve besinler; domates, elma, kırmızı üzüm, soğan, greyfurt ve brokoli gibi sıralanabilir.

– Alerjik reaksiyon belirtilerini hafifletmek için günde bir çay kaşığı organik bal yenmelidir. Bal, alerji belirtilerini ve hapşırma sorununu hafifleten en basit çözümlerden biridir.

Bu yazı toz alerjisine ne iyi gelir toz alerjisi nasıl geçer toz alerjisine iyi gelen bitkiler bitki çayları yiyecekler içecekler nelerdir toz alerjisine bitkisel çözüm doğal kesin yöntemlerle tedavi için ne yapılmalı elektrikli süpürge yapılması gerekenler hangi bölüm bakar doktora gidilir nasıl tedavi edilir nasıl yok edilir kötü gelen şeyler hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

, , , , , , , , ,

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.