Toprağın Ruh Sağlığımıza Katkısı

Toprağın Ruh Sağlığımıza Katkısı

Toprağın Ruh Sağlığımıza Katkısı

Toprağın Ruh Sağlığımıza Katkısı

Toprağın ruh sağlığımıza etkisi ananevi bir bilgiye dayalı bilimsel olarak ta kanıtlanmış bir gerçektir.Yaz olsun kış olsun her mevsim toprakla uğraş verenlere faydalı etkiler sağlayan toprağın faydalarını psikolog uzmanlar saymakla bitiremiyor.Yaşam standartları bizi tamamen toprak ve bahçe işleriyle uğraşmaya iterken ,uzmanlar en iyi terapistin toprak olduğunu vurgulamaktalar.

Toprak tüm duygularımıza özümüze hitap eden ve duygu kontrolünde önemli bir yere sahiptir.İnsan hayatında varoluş gerçeği toprak olduğu için belkide bu gereksinim…

Çıplak şekilde oynadığınız veya bastığınız çamurlaşmış toprak sizin kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak ve duygu yönünden güçlenmenize zemin hazırlayacaktır.

Toprakla kendinize uyguladığınız bu terapi hayatta sosyalleşme husundada size istikrar sağlayacaktır.

toprak

Toprak duyguları nötr hale getirdiği için içinizdeki bir isteğin hemen oluvermesi isteğinizi durduracak ve size sabır katacaktır.Aslında sizde olan sabırsızlığı törpüleyecek.

Toprak doğallık demek toprak can demek  ve toprakla aklınıza gelen her ne varsa toprak biz insanoğluna onu sunacaktır.

Toprak strese karşı çok iyidir, kasları gevşetir.Toprak çocuklardaki içsel kabiliyetlerinde yardımcı bir etkendir.

Toprak kişiliğimize güç katar,ruh ve bedene şarj aleti görevi yapar.Adeta dinlence hissini tırmalar ve ruhen insanı dinlendirerek psikolojik rahatlık sağlar.

Toprakla birlikte kirlenirsiniz ancak toprakla kirlilik beraberinde yüksek tansiyon hastaları için tansiyonunun dengelenmesini sağlar.Toprak hayatın her alanında insanoğlunun özü olduğu için insanlarda kabarık duyguların törpülenmesini sağlayarak her duygu karmaşasında ferahlatıcı etki sağlar.

Toprak insan için ve bütün canlılar için hayat demektir.

Toprak varsa hayat vardır sloganıyla çevre kirliliğine karşı topraklarımıza sahip çıkalım.Unutmyalımki toprak her pisliği temizler.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz