Tokluk İnsülin Değeri Nedir ?

Tokluk İnsülin Değeri Nedir ?

İnsülin değerlerinin ölçülmesi ve elde edilen sonuçların değerlendirilmesi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Ancak Standart değerlere bakıldığında Açlık insülin değeri: 110 mg/dl iken, Tokluk insülin değeri: 140 mg/dl’dir. Bu değerlerin üzerindeki tahlil sonuçlarının dikkate alınması ve en kısa sürede tedavilerine başlanması gerekmektedir.

Sağlık sorunları içerisinde en sinsi olarak ilerleyen rahatsızlıklardan biri de diyabet’tir. Hiç beklenmedik bir anda nüksederek, yaşam kalitenizi ortadan kaldırabilir. Bunu istemediğinizi ve elbette her insan gibi sağlıklı bir hayatın keyfini sürmek istediğinizi biliyoruz. Bu yüzden düzenli olarak tahlillerinizi yaptırmayı ve sağlıklı beslenmeyi asla ihmal etmemelisiniz. İnsülin HOMA testi sayesinde tespit edilecek insülin direnci sayesinde bu sağlık sorunun önüne geçebilirsiniz.

Sağlığınızı düzenli olarak kontrol etmez ve yalnızca hastalandığınızda hastaneye gitmeyi düşünürseniz… Bu kendinize dikkat etmediğinizi gösterir. Tokluk İnsülin değerini aç karına gideceğiniz hastanede gerçekleştirilecek ilk testler sonrasında bir şeyler yiyerek yenilenecek testler ile belirleyebilirsiniz. Sonuç olarak mg/dl değeri, 140 üzerinde ise bu durum sağlığınızın aleyhine gelişen bir sorun anlamını taşımaktadır. Yazımız içerisinde de belirttiğimiz gibi Açlık İnsülin Değeri ve Tokluk İnsülin Değeri standartlarının üzerinde değerlere sahip iseniz, bir an önce tedavilere başlamalı ve düzenli beslenme diyetleri ile doktorlarınızın tavsiyelerini eksiksiz olarak yerine getirmelisiniz. Organik olarak beslenme ve mevsiminde meyve ve sebze tüketimine dikkat etmek, sizleri daha kaliteli bir yaşama ulaştıracaktır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz