Tinnitus (kulak çınlaması) Rahatsızlığı

  • HASTALIKLAR
  • Tinnitus (kulak çınlaması) Rahatsızlığı için yorumlar kapalı
  • 652 kez görüntülendi

Tinnitus (kulak çınlaması) Rahatsızlığı

Tinnitus olarak geçen kulak çınlaması genellikle ikiye ayrılır. Öncelikli olarak birincisi hastanın sadece kendi duyduğu ve rahatsızlık veren bir çınlama iken diğeri ise genellikle bir rahatlıktan dolayı oluşan ve yanındaki birinin de duyabildiği kadar yüksek ses ile yapılan çınlamalardır.

Öncelikle kulak çınlamasının nedeni ve neden olduğu bilinmeli ve buna göre tedavi yapılmalıdır. Genellikle büyük sorunlarda yani kişinin biyolojik olarak yapmış olduğu bir rahatsızlık ise ameliyat ile tedavi edilmekte ve sorun çözümlenmektedir.

Bazı durumlarda ise kişi bu esi tamamen kendinin duyduğunu ve çok sinir bozucu olduğunu vurguluyor. Bunun tedavisi çok daha zor olmakla beraber bugün birçok tedavi yöntemleri geliştirilmeye çalışıyor. Öncelikle hangi nedenle olursa olsun, hastaya bir işitme testi yapılıyor ve kişinin durumu ortaya çıkmış oluyor. Bu şekilde en etkili sonuçlar alınmış oluyor.

Bazı hastalarda çınlamanın neden olduğu bilinemeyebiliyor. Bu gibi durumda maskeleme yöntemi olan ve sadece kendinin duyabileceği bir çınlama rahatsızlığı olan kişiler için bazı sesler kayıt edilerek hastaya dinletiliyor ve bu sesleri dinlerden, kendi çınlamalarını unutup unutulmadığına bakılıyor. Uzun süre kullanımdan sonra artık kişi çınlama seslerini duymadığını da iletmiş oluyor.

Kulak çınlaması genel anlamı ile kişileri büyük bir mutsuzluğa sürükleyen ve sosyal hayatlarında daha çekingen olmalarını sağlayan bir rahatsızlık olarak biliniyor. Yeni ve gelişen teknoloji ile tamamen her çeşidi ve her evresi kontrol altına alınmaya çalışıyor ve sonuçlar oldukça yüz güldürücü bir şekilde ilerlemeye başlıyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.