Testosteronu Anında Artıran 7 Yiyecek

Testosteronu Anında Artıran 7 Yiyecek

Testosteron erkeklerde bir steroid hormondur ve erkek üreme dokularının gelişiminde önemli bir rol oynar. Öte yandan, vücut kıllarının, bıyıkların, artan kasların büyümesi gibi erkeklerde sekonder cinsel özellikleri teşvik eder. Düşük testosteron seviyesi düşük sekresyonun depresyona yol açmasına neden olabilir.

Testosteron seviyesini arttırmak için protein alımı arttırılmalıdır. Burada anında testosteronu artıran bazı yiyecekleri tartışacağız.

1. Tatlı Patates

Tatlı patatesler karbonhidrat bakımından zengindir. Karbonhidrat kötü karbonhidrat dışında kötü değildir. Aslında nişastalı karbonhidratlar size uzun ömürlü enerji ve daha birçok sağlık yararı sağlar.

Patates testosteron için destekleyici bir diyet olarak kabul edilir. Aslında, patatesler glütensiz bir testosteron takviye edici karbonhidrat kaynağıdır.

Diyetinize tatlı patatesler ekleyin ve testosteron seviyenizi yükseltin. Daha az hazırlık süresi ile tatlı patatesler çeşitli şekillerde kullanılabilir. Hatta kahvaltı için alabilir, çünkü hazırlık için daha az zaman gerektirir.

2. Brezilya Cevizi

Kuruyemişler sağlıklıdır ve az miktarda olması gereken besinleri sağlar ve sizi enerjik yapar. Ancak Brezilya fıstığı, testosteronun artmasıyla biliniyor.

Brezilya fıstığı, erkeklerde testosteron seviyesini yükselten ve sperm üretimini artıran zengin bir selenyum kaynağıdır.

Aslında burada bitmedi, selenyum sperm kalitesini, hacmini ve hareketliliğini önemli ölçüde artırıyor. Kısacası selenyum, magnezyum ve çinko içeren mikro ve makro temel besinlerle doludur.

3. Kale

Kale iki şekilde hareket eder. Testosteron seviyesini yükseltir ve öte yandan, içinde bulunan mineral indol-3 karbinol yardımı ile dişi hormon östrojenini de temizler.

Araştırmacılar tarafından, potalardaki sebzelerden zengin beslenmenin, testosteron seviyesini arttırmaya yardımcı olabileceği kanıtlanmıştır. Poğaça sebzeler Kale, yaka, lahana, brokoli, hardal yeşillikleri, alabaşlar, su teresi, Çin lahanası ve Brüksel lahanasını içerir.

4. Yumurta Sarısı

Yumurta sarısı zengin bir protein kaynağıdır, ayrıca yüksek kolesterol seviyeleridir. Bu kolesterol seviyesi, yüksek yoğunluklu lipoprotein veya HDL ile ilişkilidir. Hücrelerin çevresindeki zarların korunmasına yardımcı olur.

Öte yandan, testosteron seviyesini yükseltir ve seksüel sürüşte çok çekici bir artış sağlar.

Her çeşit sandviçte yumurta kolayca ayarlanabilir. Güzel bir kahvaltı. sabahları bir bardak süt ile haşlanmış veya kızarmış yumurta alabilirsiniz. Omlete başka bir seçenektir. Böylece yumurta ile optimal sağlığınızı bulun.

5. Kabak Çekirdeği

Kabak çekirdeği testosteronu artıran, doğrudan sperm sayısını artıran ve kasları oluşturan mineral çinko bakımından zengindir. Kabak çekirdeği ayrıca testosteron seviyesini arttırmada yardımcı olan besinler ve doymamış yağlar açısından zengindir.

Kabak çekirdeğinde bulunan çinko ve besin maddeleri, tepesinde testosteron üretimi olan vücutta bazı enzimatik reaksiyonlara neden olur. Araştırmacılar tarafından kanıtlanmış ve “Beslenme” bölümünde yayınlanmıştır. Aynı zamanda birçok libido artırıcı vitamin ve temel seks tahrik mineralleri içerir.

6. Maca

Maca kökü ayrıca Perulu ginsengi olarak bilinir. Bir şalgam gibi görünen ve brokoli ailesine düşen otsu bir bitkidir. Merkezi peruda ekili kök olarak yetişir. Genellikle toz halde veya orijinal biçimde suda kaynatıldıktan sonra kullanılan bir bitkinin kurutulmuş kökleri.

Bu besleyici bitki, alkaloitler ve fito-besinler ve yağ asitleri gibi bazı temel besinleri içerir. Bu kök ayrıca testosteron ve doğurganlık arttırıcı niteliklerin üretilmesinden sorumlu olan p-metoksibenzil izotiyosiyanat olarak bilinen bir bileşik içerir.

7. Chia Tohumları

Chia Tohum süper gıdalar olarak kabul edilir. Testosteron yapımında yardımcı olan demir, magnezyum, çinko ve potasyum bakımından zengindir.

Aslında, chia tohumları içinde bulunan esansiyel yağ asitleri (EFA) yardımıyla testosteron seviyesini doğrudan yükseltir.

Chia tohumlarında, karbonhidratlar ve proteinler elyaf formunda bulunur. Ayrıca, omega-3 yağları ve ayrıca anti-enflamatuar yağlar açısından zengindir. Zengin vitamin içeriği nedeniyle, düşük testosteron seviyesine kadar güçlü bir çözümdür.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.