Ter Bezi İltihabı Nedenleri ve Tedavisi

  • HASTALIKLAR
  • Ter Bezi İltihabı Nedenleri ve Tedavisi için yorumlar kapalı
  • 1.135 kez görüntülendi

Ter Bezi İltihabı Nedenleri ve Tedavisi

Ter bezi iltihabı vücudun sık terlediği ve havasız kaldığı bölgeler olan meme, aya takanı, avuç içi, göz kapakları, kasık, makat ve saç diplerinde oluşan bir sorun olmakta ve en çok da bu soruna koltuk altı bölgesinde rastlanmaktadır.

Tedavisi mümkün bir hastalık olan ter bezi iltihabı, ne yazık ki tekrarlanma riski yaratmaktadır.

Ter bezi iltihabı tedavisi cilt uzmanları tarafından yapılmaktadır. Söz konusu bölgeye ilaçlı tedavi ya da cerrahi işlemler uygulanmaktadır. Ayrıca hastalarında ter bezi iltihabı tedavisine destek olması için, her gün sorunlu bölgeyi temizlenmeleri ve hijyenine son derece dikkat etmeleri gerekmektedir. Sorun geçmiş olsa bile bölgenin temizliğine her zaman dikkat etmek gerekir. Çünkü tekrar etme ihtimali yüksektir.

Ter bezi iltihaplanmasına sebep olan mantarın yok olması için tatlı ve hamurlu besinlerden uzak durmak gerekir. Hamurlu yiyecek, tatlı yiyecek ve içecekler bağırsaklardaki mantarların 200 kat hızla yayılmasına sebep olur. Bu nedenle doğru beslenilirse tedavi süreci kısalır.

Ter bezi iltihaplarının sakıncalı düzeye ulaştığında en etkin yöntem ameliyat ile ter bezlerinde bulunan iltihapların alınmasıdır. Fakat şunu bilmelisiniz ki bu hastalıktan korunmak için en etkin yöntem özellikle sıcak günlerde ılık bir duş aldıktan sonra vücudu kurulamaktır. Sakıncalı ve riskli bölgeleri havalandırmak ise en güzel tedbirdir.

Bu yazı ter bezi iltihabı neden olur, ter bezi iltihabı bitkisel tedavi, ter bezi iltihabı ameliyatı, ter bezi iltihabı nedir, ter bezi iltihaplanması konusunda yazılmıştır.

ter bezi iltihabı neden olur, ter bezi iltihabı, bebeklerde ter bezi iltihabı, koltuk altı iltihabı tedavisi, koltuk altı ter bezi iltihabı, ter bezi iltihabi korunma yollari, koltuk altı iltihabı, ter bezi iltihabı belirtileri, ter bezi iltihabı tedavisi, ter bezi iltihabı bitkisel tedavi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.