Siğil nedir? Siğil; deride küçük, tipik olarak sert, iyi huylu bir büyümedir ve genellikle bir virüs neden olur. Genellikle parmaklarda, ellerde, dirseklerde ve diz bölgesinde bulunur (cildin lekelenmesi veya kırılması muhtemel olan bölgeler).

 

Cildiniz zedelenirse, siğillerin daha kolay giriş noktası olur ve gelişme olasılığı daha yüksektir. Siğiller, virüs cildinizle temasa girdiğinde enfeksiyonlara neden olarak form alırlar.

 

Tuhaftır ki, bazı insanlar diğerlerinden daha hassastır ve bu da dermatologların hala anlamaya çalıştığı bir gerçektir. Bu arada, çocukların bağışıklık sistemi savunmaları, yetişkinler gibi gelişmediğinden, siğiller ile karşılaşma olasılığı daha yüksektir. Ne olursa olsun, başkalarının vücudundaki siğillere dokunarak veya havlu gibi siğil ile temas halindeki malzemelere dokunarak siğil kapabilirsiniz.

 

Elma sirkesi; yararlı asit ve probiyotikler içerir. Siğillerin üstünde asit bekletirseniz, deriden düşmesine yardımcı olursunuz. Sirke, ilk önce siğilin neden olduğu virüsü etkilemez ancak, virüsün tümü olmasa da birçoğunu siğilin içinden atılabilir.

 

Şimdi sıra; kekik, frankincense ve limon uçucu yağlarında: Kekik yağı, doğal bir antibiyotiktir ve virüsle savaşmak için mükemmel bir seçimdir. Kekik yağı, faydalı antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahip karvakrol ve timol içerir. Bu özellikler doğal bir antibiyotik gibi davranır ve bu kürün doğal siğil sökücü olarak işe yaramasına yardımcı olur.

 

Frankincense, doğal bir antiseptik ve dezenfektandır. Ve en çok sevilen ve siğil yok etme işlemine yardımcı olan aromadır. Limon yağı, güçlü d-limonen içeriğinden dolayı bu doğal çareye mükemmel bir ektir. D-limonen sağladığı antioksidanlardan dolayı iltihaplanma ile mücadele etme yeteneğine sahiptir.

 

Kürü bitirmek için; hindistancevizi yağını ekleyin. Hindistan cevizi yağı, siğili azaltmaya yardımcı olabilecek antimikrobiyal ve antifungal özelliklere sahiptir. Ayrıca, hindistancevizi yağı diğer içerikler için bir temel oluşturur, bu sayede uçucu yağlar buharlaşmaz, daha çok cilde sızarak siğilleri daha derinden vurur. Hindistancevizi yağını ekledikten sonra, iyice karıştırdığınızdan emin olun.

 

Artık siğil söktürücü ev yağımı kürünüz için tüm malzemeler harmanlanmıştır, etkilenen bölgeyi hafifçe temizleyin. Ardından, temiz bir pamuklu top alıp hafifçe karışıma daldırın. Fazla miktarını sıkın. Pamuk topunu siğilin üzerine yerleştirin, sonra hafifçe bir bandajla örtün.

 

Pamuğun temiz ve yerinde kalması için büyükçe bir bandaj kullanmak isteyebilirsiniz. Bu bandajı birer kez kullanın. Mümkün olduğu kadar uzun süre ve siğil ciltten düşene kadar devam edin. Bu birkaç gün veya birkaç ay sürebilir. Ancak, ağrısız ve doğal bir yöntemdir. Ve doktor uygulamalarından daha az maliyetlidir.

 

Temel Yağlar ile Siğil Sökücü

TOPLAM ZAMAN: 5 DAKİKA

MİKTAR: 2-3 UYGULAMA

MALZEMELER:

½ çay kaşığı elma sirkesi

1 damla kekik özü yağı

2 damla Frankincense uçucu yağı

2 damla limon esans yağı

½ çay kaşığı hindistancevizi yağı

1 top pamuk

1 sargı

TALİMATLAR:

Küçük bir çanakta, elma sirkesi, kekik esansiyel yağını birleştirin. Harmanlayın.

Limon yağı ekleyin, tekrar karıştırın.

Hindistancevizi yağı ekleyin ve frankincense uçucu yağını da ekleyip bütün malzemelerin iyice karıştırıldığından emin olun.

Siğilden etkilenen bölgeyi temizledikten sonra, karışıma temiz bir top pamuk daldırın, hafifçe ıslatın, sonra bölgeye uygulayın.

Büyük bir bandajla örtün.

Gece gündüz, sabah ve gece (mesela onunla yatabilirsiniz) bu siğil tamamen çıkarılana kadar uygulayın.