Tavşan Etinin Faydaları

Tavşan Etinin Faydaları

Tavşan eti besin değeri yüksek gıda maddelerinden birisidir. 200 gram tavşan etinde ortamama 30-35 gram protein bulunmaktadır. Tavşan etinin içerisinde proteinden başka fosfor, demir ve bakır gini madensel tuzlar vardır. A ve D vitaminiyle B vitamini bileşikleri vardır. Karaciğer demir ve bakır mineralleri, A ve D vitaminleri açısından oldukça zengindir.

Tavşan eti insanda kan yapar ve özellikle kansızlığı engeller. Tavşan eti bedeni canlı tutar ve insana güç verir. Zihinsel gelişmeye çok yararı vardır. Şişmanlığı büyük ölçüde engeller.

1- Dana eti, tavuk eti ve tavşan eti karaciğer, tavşan beyni ve beyinin sindirimini kolaylaştırır. Hafif et isimi verilmektedir.
2- Koyun etiyle sığır etinin bazı parçalarına yarı hafif veya yarı yağlı et isimi verilir. Bu etlerin sindirimi beyaz et sindirimine göre daha zordur.
3- Kaz eti, ördek eti, koyun eti ve sığır etinin yağlı bölümlerine ağır et isimi verilir. Bunların sindirimi zordur. En ağır et domuzun etidir.

Tavşan evcilleştirdiğimiz sevimli hayvanlardandır.Çok (3-4-5-6) doğurması ve senede 4 – 8 kere yavrulamasıyla meşhurdur. Lezzet bakımından eti tavuk etine benzer, her türlü yeşilliği severi, havuç denilince tavşan akla gelir. Tavşanın, gözüne faydalı olduğu için havuç yediği söylenir. Halbuki havucu o kuvvet için yer. Ülkemizde et krizini tavuktan ziyade tavşan etiyle çözebiliriz. Çünkü tavuk için hiprit yumurta gideri, pahalı yem gideri vardır.

Tavşan kendisi bol bol doğurur, her türlü yeşilliği yer. Pazar artıklarını belediyeler bu şekilde değerlendirebilir, derisi ise ayrı bir kardır. Tavşan yağı güzel bir masaj kremidir. Eklem kirçelenmesi ve romatizmalarda, şişiklerde yumaşatıcı olarak tatbik edilebilir. Tavşan yemek kısırlık tedavisinde kullanılabilir. Hipofiz hormonundan dolayı çocuğu olmayanlarda da tavşan etini çok yemeleri iyi neticide verebilir. Tavşan yağı el ve ayaklara batan dikeni çıkarmak için kullanılır. Tavşan beyni erken boşalmaya ve iktidarsızlığa doğal ve kesin çözüm sunar.

Bu yazı tavşan eti nasıl pişirilir, tavşan etinin faydaları, tavşan eti haram mı, tavşan etinin zararları, tavşan etinin fiyatı, tavşan eti nerede satılır, tavşan eti nereden alınır, tavşan eti nasıl yenir  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

tavşan eti nasil pişirilir, tavşan etinin zararları, tavşan eti nasıl pişer, tavşan eti nerede satılır, tavşan yağı nerede satılır, tavşan eti fiyatları, tavşan eti fiyatı, tavşan nasıl pişirilir, tavşan etinin faydaları, tavşan eti nasıl pişirilir video

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz