Tarçınlı Suyun Faydaları Nelerdir?

Tarçınlı Suyun Faydaları Nelerdir?

Merhaba sevgili okurlarımız. Bu yazımızda sizlere kış aylarında salep üzerine baharat , yaz aylarında detoks suyu olarak kullanılan tarçının faydalarından bahsedeceğiz. Kan şekerinin düzenlenmesinden zayıflamak için kullanılan tarçının sayısız faydaları vardır. Bu faydalarına hep birlikte göz atalım

1.Boğaz iltihabına iyi gelir:

Vücudumuzdaki toksinleri atmanın en iyi yolu bol su içmektir. Fakat boğazdaki iltihabı söktürücü etkisi ve pek çok faydası sayesinde tarçınlı su son zamanlarda sıkça kullanılan detoks suyu haline gelmiştir.

2. Tatlandırıcı olarak kullanılır:

Bazen suyunuzu sade içmek istemezsiniz, yanında yiyeceğiniz aparatlar da kilo almanıza neden olabilir. Bunun yerine tarçınlı su içerek hem suyunuzu tatlandıracak hem de doygunluk hissi vererek zayıflamanızı sağlayacaktır.

3. Bağırsak kurtlarının dökülmesine yardımcı olur:

Bağırsaklardaki parazitleri uzaklaştırarak dökülmesini sağlar.

4. Kötü kokuları yok eder: 

Tarçının güzel kokusu hem ağız kokularını hem de evinizin, iş yerinizin yada aracınızda kullanarak kötü kokuları uzaklaştırabilirsiniz.

5.İshali önler: 

İshal sorunu olan kişilerde etkili baharat olan tarçın sıkça da kullanılmaktadır.

6.Soğuk algınlığı, öksürüğe ve nezleye karşı etkilidir: 

Boğazı açarak rahat nefes almanızı sağlar. Vücut direncinizi arttırarak özellikle kış aylarında soğuk algınlığına iyi gelir.

7.Adet öncesi gerginliklere iyi gelir:

Adet öncesi sancılardan dolayı görülen gerginliklere iyi geldiği bilinmektedir.

8. Cinsel isteği arttırır:

9. Hafızayı güçlendirir:

Çocuklara süte katılarak verilen tarçın hafızanın güçlenmesini sağlar.

10. Gözenekleri açar:

Hem doğal hem de evde bulunduracağınız tarçın ile akşamları yatmadan önce yüzünüzü yıkarsanız gözeneklerinizin açıldığını fark edeceksiniz.

Not: Tarçınlı su yaparken suyunuzun temiz olduğuna özen göstermelisiniz ve günlük belirli miktarlarda içmek sizlere olumlu etkiler sağlayacaktır. Kalp sağlığınız için iyi gelecektir. Ayrıca şeker alımını azaltarak şeker hastalığına yakalanma riskinizi azaltacaktır.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz