Tarçın Çayının Faydaları ve Zararları

Tarçın Çayının Faydaları ve Zararları

Gerçekten son dönemlerde bitkisel çayların faydaları ve yararları konusuna baya takıntı yapmış durumdayım. Sürekli olarak bitkisel çayların faydalarını araştırıp sizlere aktarmaya çalışıyorum.

Bu konuda zayıflamak isteyenlerin ve soğuk kış aylarının vazgeçilmez hastalığı olan gribe yakalananların elinden düşürmediği tarçın çayının faydaları ve yararlarından bahsedeceğim. Dilerseniz ilk önce tarçın çayı nasıl hazırlanır, ardından da neye iyi gelir ya da ne işe yarar bunlardan bahsedelim.

Tarçın Çayı Nasıl Hazırlanır? Tarçın çayı hazırlamak için iki farklı yolunuz var. Birincisi tarçın kabuğu kullanmak ikincisi ise tarçın tozu kullanmak. Eğer tarçın çayını tarçının kabuğundan yapacaksanız 1 adet tarçın kabuğunu bir kaç parçaya bölerek yarım litre sıcak suya atıp 10 dakika süreyle demleyin. Çayınızı tarçın tozundan hazırlayacaksanız bir çay bardağına 1 veya 2 çay kaşığı tarçın koyun ve üzerine sıcak su ekleyerek iyice karıştırın. 4-5 dakikalık demlenme süresinden sonra içebilirsiniz.

Tarçın Çayının Faydaları: Çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan ve en çok rağbet gören baharatlardan biri olan tarçın; sindirim sistemi bozuklukları, ishal, adet öncesinde ya da sonrasında oluşan ağrıları hafifletmek için kullanılır.

Bu özelliklerinin yanında dolaşımını artırır, soğuk algınlığı belirtilerini azaltır, mide rahatsızlıklarını hafifletir, kilo vermeye yardımcı olur, kan şekerini düzenler, mide kramplarına iyi gelir, enfeksiyonlara karşı koruma sağlar.

Tarçın Çayının Yan Etkileri ve Zararları: Tarçın tüketimi genel olarak herkes tarafından güvenli kabul edilmektedir. Ancak bazı kişilerde tarçına karşı aşırı duyarlılık olabilir ve bu da alerjik reaksiyona neden olabilir. Gebelik ve emzirme dönemlerinde kullanımı konusunda yeterli klinik bilgi olmamakla birlikte tüketimi yemeklerle sınırlandırılmalıdır. Bu dönemlerde bitkisel çay olarak kullanmamanız önerilir. Cilde uzun süre temas ettiğinde ise alerjiye ve tahrişe neden olduğu durumlar görülmüştür.

Bu yazı tarçın çayının faydaları yapılışı zararları yan etkileri zayıflatır mı tarçın çayı ne işe yarar neye iyi gelir ne zaman içilmeli ne kadar içilir tarçın çayı nasıl yapılır zayıflatır içilmeli olur tüketilmeli fiyatı nerede satılır nereden alınır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

tarçın çayı nasıl yapılır, tarçın çayının faydaları ve zararları, yhs-ddc_bd, erkek cocuk suveteri tarifi, tarçının faydaları ve zararları, örgü bebek yelegi, tarçın fayda ve zararları, gebelikte tarçının faydaları ve zararları, gebelikte tarçın kullanmanın bebege zararı olur mu, emzirme döneminde tarcin zararlidir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz