Tansiyon İçin 4 Doğal Ev Tedavisi

  • ALTERNATİFTIP
  • Tansiyon İçin 4 Doğal Ev Tedavisi için yorumlar kapalı
  • 655 kez görüntülendi

Tansiyon İçin 4 Doğal Ev Tedavisi

Sağlığınızla ilgili yeni bir adım atarken (farklı bir tedavi denemek gibi) ya da zaten sahip olduğunuz bir rahatsızlığınızı tedavi etmek amacıyla bilimsel temelleri olan doğal tedaviler kullanmanız oldukça faydalıdır. Bu yazıda, yüksek tansiyon için faydalı olan doğal ilaçların bir listesini sizlerle paylaşacağız. Bu doğal ilaçlar, hipertansiyon tedavisinde size yardımcı olacak. Bu tarifleri hazırlamanın ne kadar kolay olduğunu bu yazıda göreceksiniz. Siz bu tedavileri kullandıkça tansiyon sorunlarınız da kaybolmaya başlayacak!

Tedavileri anlatmaya başlamadan önce, bir kişiye hipertansiyon (yüksek tansiyon) tanısının nasıl konulduğunu öğrenmeniz gerekir. Yüksek tansiyonu anlamak için bu konuyla ilgilenen doktor, hastanın kan basıncını düzenli olarak ölçer.

Doktorunuz, hangi sıklıkta bu işlemi yapması gerektiğini size söyleyecektir. Genellikle iki veya daha fazla sayıda kan basıncı ölçümünden sonra bu hastalığın teşhisi konulur.

Bu rahatsızlıkla ilgili aklınızda tutmanız gereken bazı önemli bilgiler bulunmaktadır. Eğer tansiyon problemi yaşıyorsanız ve bunu ciddiye almıyorsanız, bu durum ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilir. Bu sağlık sorunları inme, kanda pıhtılaşma, yüz felci ve hatta kalp krizi bile olabilir. Sizi panik içine sokmak istemiyoruz, sadece bu sorunu kontrol altında tutmanızın sağlığınız için ne kadar önemli olduğunu bilmenizi istiyoruz.

Tansiyon için 4 doğal tedavi

Bu tarifleri hazırlamanın ne kadar basit olduğunu görünce şaşıracaksınız.

1. Limon suyu ve maydanoz

limon sıkacağı

Sıvı tutulması asla iyi bir işaret değildir. Yüksek tansiyonunuz varsa eğer bu konuda özellikle dikkatli olmanız gerekir. Limon, harika özelliklere sahip bir meyvedir; C vitamini elde etmek istiyorsanız eğer, vücudunuz için mükemmel bir kaynaktır. C vitamini, toksinlerle olan savaşta ve sıvı tutulması problemlerinde vücuda yardımcı olur.

Limon suyunun en önemli özelliği idrar söktürücü olarak da kullanılmasıdır. Unutmayın ki limon gibi meyveler bol miktarda su içerir. Bu da onun, doğal ve güvenli bir şekilde vücudu arıtması için mükemmel bir yardımcı olduğunu gösterir.

Her gün bir ya da iki su bardağı kadar şekersiz limon suyu içmelisiniz. Bunu kahvaltıda yaparsanız eğer vücudunuzun arınmasına yardımcı olur. Bu işlemle strese neden olabilecek maddeleri de vücudunuzdan temizlemiş olursunuz.

2. Sarımsak

diş sarımsak

Sarımsak, doğal ilaçların dünyasında kilit bir pozisyona sahiptir. Tıpta yaygın olarak kullanılır ve oldukça besleyicidir. Bunların yanında, ortopedi ve diğer pek çok rahatızlığın tedavisinde en faydalı bileşen olarak gösterilir. Yüksek tansiyonu kontrol altına almak ve semptomlarını gidermek için sarımsak sıklıkla önerilmektedir.

Pek çok uzman, yüksek tansiyon için doğal bir tedavi olarak sarımsak yemeyi önerir. Ayrıca bu madde kolesterolünüzü düşürmenize de yardımcı olur. Sarımsakta bulunan özellikler, arterlerinizi genişletmek gibi faydalar sağlar, aynı zamanda kan pıhtılarının oluşmasını önler.

Bir diş (sarımsak hapları) halinde her gün ilaç gibi alabilir, ya da yemeklerinizin içine sarımsağı ekleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, 6 ile 8 saat boyunca bir bardak suyun içinde beklettiğiniz temiz bir sarımsak dişini de bu şekilde tüketebilirsiniz. Yatmadan önce bir bardak suyun içine koyduğunuz sarımsağı sabah uyandığınızda yiyin.

3. Bitter çikolata

parçalanmış bitter çikolata

Bu tedaviyi çok seveceğinizden eminiz. Bu enfes tada sahip alternatif tedavi sayesinde biraz olsun heyecanlanabilirsiniz. Bitter çikolatanın içerisinde  flavonoidler bulunur. Bu maddeler, kalp sağlığınız için olağanüstü faydalar sağlar ve kan basıncınızı düşürmenize yardımcı olur.

Bu nedenle uzmanlar günlük olarak küçük bir miktar bitter çikolata yemenizi önerir. Ancak yediğiniz çikolatanın bitter olması gerektiğini sakın unutmayın. Çünkü sütlü çikolata vücudunuza aynı faydayı sağlamayacaktır.

4. Zeytinyağı

sızma zeytinyağı

Antik Mısır’dan beri, zeytinyağının ve bu maddeden üretilen diğer şeylerin bilinen birçok faydası keşfedilmiştir. Zeytinyağı, vücudunuzdaki yüksek tansiyonu doğal yollarla kontrol altına alır.

Bu sağlıklı yağın içinde üç bin farklı kimyasal bulunur. Bu kimyasalların göze çarpan bazı özellikleri şunlardır: hücresel oksidasyonu önler, diyabet ve kötü kolesterolün daha iyi yönetilmesini ve kontrol edilmesini sağlar.

Artık bu bilgileri bildiğinize göre diyetinize zeytinyağını ekleyin ve bu şekilde sağlığınıza daha iyi bakın. Ancak daha önce söylediğimiz gibi, bu tedavileri sürekli olarak kullanırsanız daha iyi bir etki yaratacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.