TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI NEDİR?

  • TANITIM
  • TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI NEDİR? için yorumlar kapalı
  • 350 kez görüntülendi

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI NEDİR?

Sağlığınız elinizdeki en büyük hazinedir. Sağlığınıza gerekli önemi göstermeniz gerekiyor. Sağlığınızın güvene altına alınabilmesi için çeşitli sağlık sigortaları bulunuyor. Bu sağlık sigortalarından biri de “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” olarak biliniyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası; Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı olan özel hastanelerde herhangi bir ücret farkı ödemeden tedavi olabilmenizi sağlayan bir sağlık sigortasıdır. Devlet destekli bir sigorta olan tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’nın kapsamadığı ya da kapsadığı halde belirlenmiş olan ücret limitinin aşılmasıyla ortaya çıkan tedavi giderlerini de karşılamaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası; ayakta ve yatarak tedavi hizmetleri, muayene, tahlil ve tetkik gibi pek çok işlemi kapsamaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigorta ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları

Tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları sigorta şirketine göre değişiklik göstermektedir. Magdeburger Sigorta olarak müşterilerimiz farklı teminatları içeren paketlerimiz bulunuyor. Bu paketler şu şekildedir;

  • 3 No’lu Paket – Yatarak Tedavi Teminatı: Sadece yatarak tedavi imkânı sunar.
  • 4 No’lu Paket – 10’lu Paket: Yatarak tedavinin yanı sıra 10 adede kadar ayakta tedavi imkânı sunar.
  • 5 No’lu Paket – Sınırsız Paket: Her ihtiyacınız olduğunda yatarak ya da ayakta tedavi imkânı sunar. Ayrıca bu paketimiz Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Karşılamadığı Durumlar

Tamamlayıcı sağlık sigortasının karşılamadığı durumlar, sahip olduğunuz teminatlara göre değişiklik gösterir. Örneğin; sigorta teminatlarınız sadece ayakta tedavi için geçerliyse, yatarak tedavi işlemlerinde tamamlayıcı sağlık sigortası giderlerinizi karşılamaz.

Bunlara ek olarak tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamadığı durumlar da vardır. Bu durumlar genel ve özel şartlar olmak üzere iki ana gruba ayrılmaktadır. Genel şartlar, tüm sigorta şirketlerinde geçerlidir. Özel şartlar ise genel şartlardaki kapsam dışı durumlardır. Özel şartlar belirtilerek kapsam dahiline alınabilir. Ayrıca özel şartlar sigorta şirketleri tarafından belirlenir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız ya da tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, web sitemizi inceleyebilir ve Magdeburger Sigorta güvencesi altında tamamlayıcı sağlık sigortanızı yaptırabilirsiniz. Hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilmek için iletişim kanallarımızdan birini kullanarak, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.