Suna Dumankaya karın sarkması

Suna Dumankaya karın sarkması

Herbalist ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya, Zahide Yetiş’in programına konuk oldu. Suna Dumankaya her zaman olduğu gibi seyircilerin merak ettiği güzellik reçeteleri verdi. Zahide Yetiş’in ATV ekranlarında yayınlanan programına konuk olan Suna Dumankaya doğal ve bitkisel ürünlerden hazırladığı reçeteleri ile güzel ve bakımlı olmanın yollarını anlattı. Herkesin elinde kağıt kalemle izlediği program da bu hafta karın sarkması, göğüs sarkması için çeşitli maske ve yağ tarifleri verildi. Programı izleyemeyenler, not almaya yetiştiremeyenler için bizde Suna Dumankaya’nın cilt sarkması için verdiği tarifi yayınlıyoruz. Sizler için Suna Dumankaya’nın veriği tarifi Zahide Yetiş canlı yayında bizzat hazırladı. suna-dumankaya
Suna Dumankaya cilt sarkması için patatesin mucize etkilerinden söz etti. Patatesle hazırlanan maskenin cildi gereceğini söyledi İşte Suna Dumankaya patates maskesi
3-4 patatesi rendeleyin, yumurta akını köpürünceye kadar çırpın. Bir tülbentin içerisine koyarak sarkan karın veya göğüs bölgesinin üzerine sarın. 5-6 saat bekleyin. Bu şekilde cildin sıkılaştığını göreceksiniz. Göbeklerinden şikayet edenler, karın sarkması olanlar, bu uygulamayı haftada birkaç kez devam edebilirler.

Patatesi rendeleyerek cildinize sürünce bile ne kadar gerildiğini hissedeceksiniz. Suna Dumankaya babaannesinin patatesi rendeleyip içine şap, biraz zeytinyağı koyarak cildine uyguladığını ve kaymak gibi bir cildi olduğunu söylüyor. Doğal ve zararsız olan bu karışım hem cildi besler, hemde sıkılaşmasını sağlar.
Patates rendesinin içerisine,aslan pençeşi, biberiye, okaliptus yağı konularak bacaklardaki sarkmalara uygulanarak sıkılaşması sağlanır.
Suna Dumankaya Zahide Yetiş’in programında doğal ürünlerle kozmetik ürünleri tarif etmeye devam ediyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: ,

Yorum Yaz