Su Yosunu ve Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Su Yosunu ve Faydaları için yorumlar kapalı
  • 1.366 kez görüntülendi

Su Yosunu ve Faydaları

Su yosununu genelde akvaryumların içinde görsek bile son zamanlarda farklı alanlarda kullanımı daha sık görülmeye başladı. Özellikle genç ve güzel kalmak isteyen hanımlar için oldukça faydalı bir bitki su yosunu.

Birden fazla konuda insan sağlığı ve vücudu için faydası olan su yosununu anlatmaya başlayalım.

Su Yosunu Bitkisi: A, B1, B2, B6 ve C vitaminleriyle niyasin, iyot, potasyum, demir, magnezyum ve kalsiyum mineralleri açısından zengindir.

Su Yosununun Faydaları: Tiroid hormonunun çalışmasını düzenler ve metabolizma hızını arttırır. Deriye, tırnaklara ve saçlara faydalıdır. Cilde tazelik verir. Saçın hacmini ve direncini arttırır.

Son araştırmalarda, su yosunundan yapılan ilaçların kanserli hücreleri öldürücü ve kanserin yayılmasını da durdurucu etkiler gösterdiği görülmektedir.

Su Yosunu Nasıl Kullanılır: Lapa haline getirilip kanamalara konursa faydası görülür. Ayrıca, yosunun zeytinyağı ile kaynatılıp elde edilen lapası sıcak olarak mafsal ve siyatik ağrısı olan bölgeye konursa iyi gelir.

Bu yazı su yosununun faydaları özellikleri resmi diğer adı üreme döngüsü sporla üremesi üreme şekli zararları nedir nerelerde yaşar ne demek ne işe yarar kısaca nereden alınır nerede yetişir ne ile beslenir nerelerde kullanılır nasıl oluşur ürer yetiştirilir beslenir temizlenir kullanılır yenir fotosentez yapar mı çiçekli bitki midir hangi gruba girer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

kelp faydaları, su yosunu özellikleri, su yosunlarının özellikleri, su okyonusu bitkisi hakkında bilgi, kelp yosunun faydası, kelp yosunu nedir, kelp yosunu, kelp su yosunu kullanan oldumu, kelp nedir neye yarar, yosun nasıl yetiştirilir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.