Strese İyi gelen Yiyecekler

  • DİYET
  • Strese İyi gelen Yiyecekler için yorumlar kapalı
  • 689 kez görüntülendi

Strese İyi gelen Yiyecekler

Stres, çağımızın en önemli sağlık sorunlarından birisidir. Değişen dünya ile beraber hızlanan hayatımız, sürekli bir yerlere ve bir şeylere yetişmek için koşturmaca içinde olmamız stresin nedenleri arasında gösterilmektedir. Stresten kurtulmanın yollarından birisi de beslenmemize dikkat etmektir.

Stresin Belirtileri

Stres, kişinin manevi dayanıklılık gücünü aşan bir durumla karşılaşması durumunda vücudunun verdiği otomatik tepkilerdir. Vücudumuz strese girdiğimiz zaman bazı fizyolojik tepkiler göstermektedir. Bunlar; ellerde terleme, endişe, sinirlilik, unutkanlık, adale ağrıları, kontrolsüzlük, yorgunluk gibi belirtilerdir.

Stresten Kurtulma Yöntemleri

Kahkaha atın evet yanlış duymadınız, kahkaha atın durduk yere nasıl kahkaha atayım diyorsanız, günümüz imkanlarından faydalanın açın eğlenceli bir video ve doyasıya gülün.

Size iyi gelen şarkılar dinleyin, bu şarkıları yüksek sesle söyleyin. Çekinmeyin müziğin sesini biraz daha açın.

Toprağa dokunun. Toprak işleriyle ilgilenmek, çiçek ekmek, ağaç dikmek ve onların büyümesini izlemek etki bir terapi yöntemi olacaktır.

Strese iyi gelen egzersizler yapın. Bu egzersizler evde tek başınıza kolaylıkla yapabileceğiniz belli başlı egzersizlerdir. En etkili ve en basit egzersizlerden birisi nefes egzersizidir. Önce derin bir nefes alın, şimdi sağ elinizle sağ burun deliğinizi kapatarak aldığınız nefesi yavaşça verin ve aynı uygulamayı sol burun deliğinizle de yapın.

Strese iyi gelen yiyecekler bulundurun buzdolabınızda. Bu yiyecekler:

Yoğurt ve süt ürünleri; süt ürünleri içerisnde bulunan tirosin isimli madde ile stresten uzaklaşıp biraz gevşememize yardımcı olacaktır.

Çikolata; çikolatanın mutluluk verici etkisi artık herkesçe biline bir gerçek. Birkaç parça doğal siyah çikolatanın kimseye bir zararı olmayacaktır.

Asitli meyveler; bu meyvelerin içerisinde bulunan doğal şeker beyin fonksiyonlarımızın gelişimine katkıda bulunacaktır.

Doğal çaylar; yeşil çaylar, papatya çayları, yasemin çayı gibi çaylar rahatlatıcı etkiye sahiptirler, düzenli olarak tüketmek çok etkili olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.