Strese Dair 6 Mit

Strese Dair 6 Mit

Diyabetten depresyona, stresin fiziksel ve mental etkileri inkar edilemez. Bununla birlikte, stres hakkında birçok yanlış anlaşılma var ve bunlar başka yanlış anlaşılmalara da sebep olabiliyor.

İşte stres hakkında en büyük 6 mit:

1 Stres Her Zaman Kötü Bir Şeydir

Stres sizin için her zaman kötü değildir. Kötü olan stresi idare edememek. Aslında stresli olmak tehlikeli ve zor durumlarda hayat kurtarıcı role sahiptir.

2 Stres Motive Eder

Stresli olduğunuz için mi işinizi zamanında bitirdiniz? Yoksa hedefler belirlediğiniz için mi işinize odaklandınız? Cevap ikinci seçenek. Sizin için iyi sonuçlanacağını düşündüğünüz şeyleri bitirme isteği motivasyon sağlar. Stres kendi başına bir motivasyon aracı değil.

3 Stres Ülsere Sebep Olur

Stresten kaynaklanan birçok problem olsa da ülser bunlardan biri değil. Doktorlar bir zamanlar stresli olduğumuz zaman artan mide asitlerinin ülsere sebep olduğunu düşünüyorlardı. Ama gerçekte ülserin sebebi bakteriler.


4 Stresin Herhangi Bir Semptomu Sizde Görülmüyor mu? Endişelenmeyin!

Stresin görünen herhangi bir semptomuna sahip olmayabilirsiniz ama bu stresli olmadığınız ya da hastalığa sebep olan etkilerine maruz kalmadığınız anlamına gelmez. Aslında bu durum kötü olabilir, çünkü stresi idare etmek gerektiğinin farkına varmayabilirsiniz.

5 Stresi Biraz Alkolle Azaltın

Birçok insan alkolü stresli oldukları zaman destek olarak kullanıyor. Bununla birlikte alkol, stres hormonu olarak da adlandırılan kortizol hormonu salgılatır. Küçük dozlarda kortizol iyidir. Ama kortizol hormonu arttıkça vücudumuz normal haline o kadar zor döner. Bu da uzun vadede kronik strese sebep olur.

6 Daha Az Çalışmak Stresi Azaltır

Daha az çalışıp, izin kullanmak işle alakalı stresi azaltıyor görünse de, aslında daha fazla çalışmak özgüveninizi artırıyor. Bu da stresi azaltmaya yardımcı oluyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz