stres ve kaygı içeren bazı depresyon belirtilerini hafifletmeye yardımcı yiyecekler

  • Genel Sağlık
  • stres ve kaygı içeren bazı depresyon belirtilerini hafifletmeye yardımcı yiyecekler için yorumlar kapalı
  • 732 kez görüntülendi

stres ve kaygı içeren bazı depresyon belirtilerini hafifletmeye yardımcı yiyecekler

Depresyon yaygın bir sorundur, çünkü hızlı tempolu bir stresli yaşam sürüyoruz. Diyetiniz, stres ve kaygı içeren bazı depresyon belirtilerini hafifletmeye yardımcı olabilir. Bu yiyecekleri günlük diyetinize deneyin ve dahil edin.

1. Bal

Bal kaempferol ve kerercinden oluşur; bu, beyindeki iltihaplanmayı azaltarak depresyonu önlemeye yardımcı olur. Kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olan tatlı bir doğal savunma olarak düşünülebilir.

2. pancar

Pancar, ruh halinizi yükseltmeye yardımcı olan B vitamini folatının mükemmel bir kaynağıdır. Ayrıca beynimiz tarafından doğal anti-depresan görevi gören SAM-e üretmek için kullanılan betain de yüklüdür.

3. Domatesler

Domatesler rengini, likopen olarak bilinen, ruh halinizi düzenlemeye yardımcı olan bir bileşikten alırlar. Ayrıca, serotonin ve dopamin gibi ruh hali arttırıcı nöro-vericiler üreten magnezyum, folat ve demir de içerirler.

4. Çikolata

Koyu çikolata, sizi iyi hissettiren anandamide isimli bir bileşime sahiptir ve aynı zamanda ağrı ve üzüntü duygularını geçici olarak engellediği bilinmektedir. Çikolataların yüksek stres hormonu seviyelerini azalttığı da biliniyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.