Soğuk algınlığı ve öksürük tedavisi için en iyi 10 ev ilaçları

Soğuk algınlığı ve öksürük tedavisi için en iyi 10 ev ilaçları

Merhaba arkadaşlar, kış mevsimi geldi ve kış zirveye ulaştı. Hafif bir ihmali ile soğuk algınlığı ve öksürük (soğuk algınlığı ve öksürük) mağduru olabilirsiniz. Bir zamanlar soğuk algınlığı ve öksürük problemi varsa, kolay gitme adını almaz. Soğuk ve öksürük, tüm vücut bozulmaya başlar. Bu, zayıflığın hissetmeye başladığı anlamına gelir. 

Soğuk algınlığı ve öksürük yaygın bir hastalıktır. Ancak bu hastalık herhangi bir iş yapmak gibi hissetmez. Eğer aile üyelerinden herhangi biri soğuk algınlığı ve öksürük ise, diğer üyenin de bu olasılığı vardır. 

 Küçük çocuklar evde ise çok yakında hastalanırlar. Çünkü küçük çocukların hastalığı daha az dirençlidir. Bu nedenle, küçük çocuklar üşüten soğuk algınlığı ve öksürükten uzak tutulmalıdır.

Soğuk algınlığı ve öksürük böyle büyük bir hastalık değildir. Evde tedavi edilemez. Soğuk algınlığı ve öksürük ile ilgili bazı önlemler ve bazı doğal ev ilaçları sayesinde çok kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Blogumda bu kadar basit ve etkili ev ilaçları paylaşacağım. Ayrıca, soğuk algınlığı ve öksürük probleminden de kolayca kurtulabilirler. Bu ev ilaçları yardımıyla vücudun hastalıklara karşı dayanıklılığı da artacaktır.

1. zerdeçal soğuk ve öksürük

Zerdeçal (antioksidan) antiviral, antienflamatuar, antiseptik, antioksidan ve antibiyotik özellikleri bulunur. Zerdeçal, mutfağımızda bulunan özelliklerin bir deposudur. Zerdeçal, soğuk ve öksürük kullanarak kolayca çıkarılabilir. 

Soğuk ve öksürük üzerine, bir bardak süt içine birer çeyrek (1/4) kaşık zerdeçal ve bir kaşık yerli ghee ekleyin ve ısıtın. Daha sonra bu zerdeçal sütü içip, sıcak olarak yudumlayın.

2. Soğuk ve Öksürük İçin Sıcak Su

Ne zaman soğuk algınlığı ve öksürük sorunu varsa, daima sıcak su içmelidir. Sıcak su içtiği için kapalı burun açılır. Ve göğüste saklanan öksürük de kaybolur. 
Kaya tuzunu sıcak suya koymak ve sarımsakla birlikte yapmak, aynı zamanda çok fazla boğaz ağrısı ve öksürük – soğuk ağrısı ile sonuçlanır. 

3. Soğuk ve Öksürük İçin Tarçın

Tarçın (tarçın) sıcaktır. Bu nedenle, soğuk algınlığı ve öksürüğe sahip bir bardak sıcak süt, içinde çeyrek kaşık tarçın tozu içmelidir. Çünkü tarçınlı süt içmek vücutta ısı getiriyor. Hangi öksürük – soğuk hızla kurtulur.

Tarçın tozu balda günde iki kez karıştırılarak soğuk algınlığı ve öksürük probleminden kurtulur. 

4. Soğuk ve Öksürük için Baharatlı Çay

Baharatlı çay içmek soğuk algınlığı ve öksürükte bol rahatlama sağlar. Çünkü bütün baharatlar sosta ısıtılır. 
Baharatlı çay yapmak için, bir bardak suya küçük bir parça zencefil ekleyin, ardından fesleğen yaprağı, 1/4 çay kaşığı karabiber tozu ve iki karanfil ekleyin ve iyice pişirin. Sonra damak zevkinize göre tatlı ve süt ekleyin ve çayı pişirin. Sonra bu baharatlı çayı sık ve iç.

5. Soğuk ve Öksürük İçin Zencefil

Mutfağımızda zencefil (zencefil) kış başlarken kullanılırdı. Zencefil çay, sebze ve turşu şeklinde sağlığımız için iyidir. Isı zencefilden vücuda iletilir. 

  • Zencefil ekşi ve zerdeçal ile karıştırın, çok yakında öksürük rahatlama sağlar. 
  • Fesleğen suyunun zencefil suyuna karıştırılması ve içilmesi, soğuk sorunlarından kurtulmanıza yardımcı olur. 
  • Bir parça zencefil tadında tuz, öksürüğün yemesini önlemeye yardımcı olur. 

6. Soğuk ve Öksürük İçin Desi Ghee

İnek yerli ghee de soğuk algınlığı ve öksürük sorunu olan için iyidir. Bir çay kaşığı inek ev yapımı bir ghee ısıtın ve yarım çay kaşığı bal ve 1/4 çay kaşığı zerdeçal tozu ekleyin, soğuk ve öksürük yardımcı olur. Çocuklarda öksürdükten sonra ghee’yi ısıtırken, göğsüne masaj yaparak öksürüğü rahatlatır. İçinde donmuş mukus da çıkıyor.

7. Soğuk ve Öksürük İçin Rezene çayı

Bu yüzden soğuk ya da soğuk ve öksürükte iyi ve rezene çay içmek iyidir. İyi çay ve rezene çayı yapmak için, bir çay kaşığı rezene ve küçük bir parça tatlıyı bir bardak suda pişirin. Kavanoz ve rezene suda iyice pişirildiğinde, onu gazdan çıkarın ve içine süt ekleyin.

8. Soğuk ve Öksürük İçin Kimyon

Kimyon soğuk ve öksürük de kullanılabilir. Soğuk ve öksürük için bir bardak suya bir kaşık kimyon tohumu koyun. Ve soğuk bir probleminiz varsa kimyon sıcak su içiniz. Birlikte öksürük varsa, kimyon tohumları içtikten sonra kimyon tohumları çiğneyin. Ya da sadece öksürük sorunu hakkında endişeleniyorsanız, kimyonu bu şekilde çiğneyin. Bu size fayda sağlayacaktır.

9. Soğuk ve Öksürük İçin Sarımsak

Sarımsak antiseptik, antibiyotik özelliklere sahiptir. Bu nedenle sarımsak soğuk ve öksürükte kullanılır.  Soğuk algınlığı ve öksürük sorunundan muzdaripseniz, bazı sarımsak tomurcukları alıp iç ghee içinde kızartmak faydalıdır.

10. Soğuk ve Öksürük İçin Sıcak Çorba

Sıcak ve sıcak çorba, soğuk ve öksürük olduğunda faydalıdır. Soğan, sarımsak, zencefil, karabiber ve karanfillerden yapılan karanfil içmek boğazın şişmesinde rahatlama sağlar, kapalı burun açılır ve göğüsteki öksürük (mukus) da dışarı çıkmaya yardımcı olur. 

Bu yüzden , Soğuk ve Öksürüğü tedavi etmek için yapılan bu 10 en iyi ev ilaçları  tüm bu doğal ev ilaçlarını kullanarak, evdeki soğuk algınlığı ve öksürük probleminden kurtulabilir. Ve bu iç hukuk yollarının yardımı ile bağışıklık sistemi de güçlenir. 
Blogumu nasıl buldun? Lütfen yorum kutusuna yorum yazarak yorum yapın. Bu blogu beğendiyseniz, lütfen beğenin, paylaşın ve beni sağlık ve güzellikle ilgili yazıyı okumak için takip edin, teşekkürler. 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz