Sivilceye iyi Gelen Kremler

Sivilceye iyi Gelen Kremler

Sivilceye iyi gelen kremler hakkında bir araştırma yaparak en etkili sivilce kremlerini sizler için buldum ve paylaşmak istedim. Eğer cildinizde sivilce probleminiz varsa bir an önce krem yöntemi ile tedavi etmek istiyorsanız bu yazımızın sizlere çok faydalı olacağına inanıyorum.

Sivilceye iyi Gelen Kremler

Sivilceye iyi gelen kremler hakkında bilgi vermeden küçük bir not düşmek istiyorum. Sizlere tavsiye edeceğim sivilce kremleri mutlaka doktora danışılarak kullanılmalıdır. Çünkü her cilt tipi ayrıdır. Başkasına çok yarayan bir krem size hiç yaramayabilir ve yan etki bırakabilir. Eğer hazırsanız bakalım sivilceye iyi gelen kremler neymiş?

1- Sivilceye İyi Gelen Kremler (Nadixa Krem)

Bir çok cilt doktoru tarafından tavsiye edilen ve sivilce tedavisinde etkili bir sivilce kremidir. Bu sivilce kremini diğer sivilce kremlerinden ayıran en büyük özellik ise deri altındaki sivilceleri çıkartıp, deri üstünde yok etmesidir. Tıpkı antibiyotik gibi. Antibiyotikte bütün iltihabı toplar, toplar ve öyle yok eder. Bu nedenle ilaç bitene kadar kullanılır.

Nadixa Sivilce Kremi

Bu kremi ilk kullandığınızda sivilcelerin arttığını görebilirsiniz. Ancak paniğe kapılmayın. Çünkü bu krem yukarıda da bahsettiğim gibi önce deri altındaki sivilceleri yüzeye çıkartır ve sonrasında yok eder. Bu durum en fazla 1 veya 2 hafta sürer.

Sivilceye iyi gelen kremler

Bu sivilce kremi yaklaşık 1 ay içerisinde tam etkisini gösterir. Bu nedenle 1 ay boyunca bırakmadan düzenli kullanılmasını öneririm. Krem kullanımı esnasında güneşe çok çıkmayın. Kremle beraber başka antibiyotikler de kullanılabilir. Ancak doktorunuza danışmadan da kullanmayın derim.

2- Sivilceye İyi Gelen Kremler (Clindoxyl Sivilce Kremi)

Bu sivilce kremini kremini kullanan bir çok kullanıcı 2 ay içerisinde sivilcelerin yok olduğunu söylüyor. Bir çok dermatolog tarafından tavsiye edilen bu sivilce kremi 2 hafta içerisinde kendini gösteriyor. Clindoxyl sivilce kreminin en belirgin yan etkisi bir yanma hissidir. Cildinize sürdükten sonra çok fazla yanma hissi olursa mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

Clindoxyl Sivilce Kremi

Bu sivilce kremini yüzünüzün dışında başka bir yere sürmemeniz gerekiyor. Saçınıza veya elbisenize gelirse tıpkı çamaşır suyu gibi ağartabilir. Kremi geceleri yatmadan önce sürün ve sabah kalktığınızda ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

3- Sivilceye İyi Gelen Kremler (Benzamycin Sivilce Kremi)

Benzamycin sivilce kremi genel olarak cildi yağlı olan ve bu yağlardan dolayı sivilce çıkan kişilere iyi gelmektedir. Bu sivilce kremi kullanıldıktan sonra güneşe çıkılması tavsiye edilmez ve tam etkisini 3 ay kadar bir sürede gösterir.

Benzamycin Sivilce Kremi

Kullanıcılar genelde akşam kullandığını belirtmekle beraber antibiyotik özellikli bir krem olduğunu da söylüyorlar. Hatta antibiyotik bir krem olduğundan sivilce iltihaplarını da yok ediyor. Bu sivilce kreminde de giysi ve saçlara gelmemesine dikkat etmelisiniz. Aksi halde ağartma yapabilir.

4- Sivilceye İyi Gelen Kremler (Imex Sivilce Kremi)

Imex sivilce kremi de antibiyotik özelliğe sahip bir sivilce kremidir. Fondötene benzeyen özelliği sayesinde cilde sürüldüğünde sanki fondöten sürülmüş gibi cilt kusurlarını kapatır. Imex sivilce kremini kullananların hepsi en etkili sivilce kremi olduğunu üstüne basa basa söylemiş.

Imex Sivilce Kremi

Bir çok sivilce kreminde olduğu gibi bu kremde geceleri sürülmesi tavsiye edilenlerden. Bunun nedeni de gece boyunca cilde daha uzun etki etmesi diye düşünüyorum. Bir ay düzenli kullanım sonrasında etkili sonuçlarını görebilirsiniz. Özellikle yüz bölgesindeki sivilcelerin ve sivilce izlerinin hatta siyah noktaların bile iyileştiğini görebilirsiniz.

5- Cleocin T Sivilce Kremi

Sivilceye iyi gelen kremler arasında bulunan bulunan Cleocin T sivilce kremi kullanıldıktan sonra güneşe çıkılmaması gereken bir kremdir. Bir çok dermatolog Cleocin T ile beraber bir kaç ilaç daha önerirler. Tabi bu ilaçlar cildin durumuna göre değişmektedir.

Cleocin T Sivilce Kremi

Krem cilde sürülürken çok yumuşak dokunuşlar ile sürülmesi gerekiyor. Ayrıca aşırı doz kullanmak ve sert bir sürüş önerilmiyor. Sabah akşam kullanılan bu krem standart sivilcelere çok iyi geliyor. Standart sivilce dememin nedeni ise Cleocin T sivilce kremi, hani bu devasa, boynuz sivilce denen sivilcelere çok iyi gelmiyor.

6- Skinoren Sivilce Kremi

Sivilceye iyi gelen kremler arasında 6. sırada yer alan Skinoren sivilce kremi genel olarak Benzamycin sivilce kremi ile birlikte tavsiye edilen bir kremdir.

Skinoren Sivilce Kremi

Skinoren sivilce kremi diğer bir çok sivilce kremi gibi sürüldükten sonra güneşe çıkılmaması gerekir. Bu krem sivilceleri geçirdiği gibi aynı zamanda siyah noktaları da yok eder. Bu sivilce kreminin en belirgin yan etkilerinden birisi kaşıntı tutturmasıdır. Bir çok kullanıcı kremin kaşıntı yaptığını dile getirmektedir.

7- Sivex Losyon

Sivilceye iyi gelen kremler dışında birde losyonlar var. Sivex losyon sivilce tedavisi kullanımı yanı sıra aynı zamanda gözenek temizleyen harika bir losyon olarak görev yapar. Bu losyonu genelde antibiyotik kremler ile beraber verirler. Düzenli kullanımı ile sivilceleri tedavi eden bu losyon, kurutucu özelliği sayesinde sivilceleri kurutur.

Ancak cildi kuru olanlara önermiyorum. Sivilceleri kurutması ile ünlü bu losyon, aşırı kullanıldığında cildi de kurutabilir. Bu nedenle doktor tavsiyesi olmadan kullanmanızı önermiyorum.

Batticon ile Sivilce Tedavisi

Batticon normal hallerde cilt üzerindeki herhangi bir bölgenin mikroplardan arınması için kullanılır. Ancak sivilce tedavisi içinde kullanılmaktadır.

Batticon’un kullanımı şöyledir; gece yatmadan önce bir parça pamuğa damlatın ve sivilcelerin üzerine uygulayıp o şekilde yatın. Sabah kalktığınızda su ile yıkayıp bölgeyi temizleyin. Bu işlemi düzenli olarak uygularsanız sivilcelerin azalacağını gözlerinizle göreceksiniz. Batticon özellikle ergenlik sivilceleri üzerinde son derece etkilidir. Ayrıca fiyatı da çok ucuz olduğundan denenebilir.

Sivilceye iyi gelen kremler hakkında bildiklerimi ve hangi kremlerin sivilceye iyi geldiğini sizlere aktardım. Umarım sizler içinde yararlı bir yazı olmuştur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz