Sivilceli ciltler için cilt temizleme maskesi – Sivilcelere ev yapımı maske tarifleri

Sivilceli ciltler için cilt temizleme maskesi – Sivilcelere ev yapımı maske tarifleri

Sivilcelerin nedenleri arasında en dikkat çekici olanlardan bir tanesi de cilt temizliğinin gerektiği gibi yerine getirilememesi neticesinde ortaya çıkan gözeneklerdeki tıkanıklıklar ve cilt sorunlarıdır. Cildin hemen altında bulunan kıl köklerinde bulunan dokulardan sebum isimli madde salgılanmaktadır. Bu yağlı madde hem kıl köklerinde kılların esnek ve sağlam bir yapıda olmasına yardımcı olmakta, hem de deri altında metabolizma artıklarının cildin dış yüzeyine atılmasını sağlar. Ancak gözenekler tıkanmaya başlar ise bu durumda ciltte sivilcelere neden olan bakterilerin gelişmesi için uygun şartlar sağlanmış olur. Bu şartları bozarak sivilce oluşumunu engellemek için sivilceli ciltlerde cilt temizleme maskeleri ve kürleri kullanılmaktadır.

Cilt Temizliği Nasıl Olmalı?
Bilhassa yüz bölgesinde geçmeyen Akne ve sivilceler gibi bir takım problemleri olan kişilerin yüzlerini düzenli bir biçimde sabah ve akşam temizlemeleri zorunludur. Sabah temizliği; cilt salgılarını harekete geçirmek, akşam temizliği; cilt gözeneklerindeki biriken yağ ve kalıntılarını arındırmak için uygulanır.

Haftada 1 kez cildinizi derinlemesine temizleyecek buhar banyoları cilt sağlığınız, akne ve sivilce sorunlarınız için faydalıdır.

Sivilceli ciltlere elma sirkesi kürü:

Elma Sirkeli Buhar Banyosu

Elma sirkeli buhar banyosu cilt gözeneklerinin temizlenmesine yardımcı olur ve siyah noktaların giderilmesi için de fayda sağlar.

Cilt Temizleyen Maske Yapımı İçin Gerekli Malzemeler,

1 litre kaynar su
2 yemek kaşığı elma sirkesi

Sivilceli Ciltler İçin Cilt Temizleyici Maskenin Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Derin bir kaba kaynar su ve elma sirkesini alıp karıştırın.
Başınızın üzerine bir havlu örterek elma sirkeli karışımın üzerine eğilin.
10 dakika bekleyip, buharın gözeneklere nufüz etmesini sağlayın.
Sürenin sonunda cildinizi sadece kurulayın.
Durulamanıza gerek yoktur.
Pratik Bilgi: Elma sirkeli buhar banyosu karışımı soğuduktan sonra temiz bir cam şişeye doldurup cilt temizliğinde tonik olarak kullanabilirsiniz. Geceleri uyumadan önce bir miktar pamuğun üzerine elma sirkeli tonik döküp cildinize uygulayabilirsiniz….

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz