Sivilcelere Bal Maskesi

Sivilcelere Bal Maskesi

Sivilceler İçin Bal Maskesi

Sağlıklı bir vücut için gerekli olan bal, cilt sorunlarını giderme konusunda da öne çıkıyor. Sivilceleri gidermek için yapılan doğal maske tariflerinin vazgeçilmezleri arasında bulunan bal ve limon, cildinizdeki sivilce sorununu kısa zamanda çözmenize yardımcı oluyor. Sivilceleri gidermede başarılı olan bal ve limon maskeleri, aynı zamanda sivilce lekelerinin de giderilmesini sağlıyor. Cildinizde aşırı derecede sivilcelenme varsa sivilce nasıl geçer sayfamızda bu sorunun tedavisine yönelik detaylı bilgiler yer almaktadır.

 

Bal ve Tarçın Maskesi

1 tatlı kaşığı tarçın
1 tatlı kaşığı çiçek balı
Tarçın ve balı karıştırın ve öncesinde temizlemiş olduğunuz cildinize bu maskeyi sürün. 20 dakika kadar maskeyi cildinizde beklettikten sonra ılık su kullanarak cildinizi temizleyin. Haftada 1 kere düzenli olarak kullanıldığında 3 ay içinde etkili sonuçlar gösterecektir.

 

Bal ve Limon Maskesi Tarifi

2 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı limon suyu
Belirtilen miktarlarda limon ve balı karıştırıp küçük bir cezve içinde ısıtın. Karışım ısındıktan sonra soğuması için bir müddet bekleyin. Ilıdıktan sonra karışımı cildinize sürün ve 20 dakika bekledikten sonra yıkayıp temizlenin. 2 günde 1 tekrarlayın ve bunu 15 gün devam ettirip 15 gün ara verin.

 

Bal ve Zeytinyağlı Sivilce Maskesi

1 çay kaşığı zeytinyağı
1 çay kaşığı limon suyu
1 tatlı kaşığı bal
Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve krem kıvamına geldiğinde sivilceli bölgelerinize sürün. Yarım saat cildinizde bekledikten sonra bol su yardımıyla yıkayıp temizleyin. Haftada 1 kere tekrarlayabilirsiniz.

 

Sivilceler İçin Bal ve Çilek Maskesi

1 yemek kaşığı esmer şeker
1 yemek kaşığı limon suyu
6 adet çilek
1 yemek kaşığı bal
Çilekleri çatalla ezdikten sonra diğer malzemelerle karıştırın ve cildinize sürün. 15 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra ılık suyla yıkayıp temizleyin. Haftada 1 kere tekrarlayarak kullanabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz