Sivilceler İçin Ayva Çekirdeği Maskesi

Sivilceler İçin Ayva Çekirdeği Maskesi

Ergenlik çağındaki gençlerin en büyük sorunu sivilcedir. Bu sivilceler uygun bir şekilde tedavi edilmezse daha büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Öncelikle bu yaşlarda iken sivilceleri tedavi etmek yerine sıkarsanız cildinizde ilerleyen yaşlar için büyük lekeler oluşabilir. Lekelerin oluşmaması adına ayva çekirdeği maskesini deneyebilirsiniz.
Son derece doğal olan bu maskeyi kullanarak pahalı ürünler yerine daha uygun fiyatlardan ayva çekirdeği seçeneğinden yararlanmanız söz konusu olabilir. Peki ama nasıl yapılır ayva çekirdeği maskesi? Öncelikle taze ayva çekirdeklerini bir bardağın üzerine koyarak üzerine ılık su ekliyoruz. Burada eklediğimiz suyun sıcaklığı önemlidir. Sıcak olması tavsiye edilmez ılık su koymanız etkisini daha çabuk göstermesi için önemlidir.
Bir süre kadar bekledikten sonra (tavsiye edilen süre 24 saattir) o suyun jel kıvamına geldiğini fark edersiniz. Jelleşmiş olan ayva çekirdeği suyunu yüzünüzde özellikle sivilce ve lekelere doğrudan sürebilirsiniz. Bu kadar basit!
Asıl önemli olan maskemizin bundan sonraki süre içerisinde nasıl bir hal alacağını belirlemek… Maskemizi hazır hale getirdik, yüzümüze sürdük yaklaşık 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile duruluyoruz. Birkaç sefer bu işlemi tekrarladıktan sonra (önerilen zaman periyodu birer gün aralıklı olmasıdır) cildinizin daha pürüzsüz bir hale geldiğini görebilirsiniz.
Bu maskeyi uyguladıktan kısa bir süre sonra faydasını görmeye başlayabilirsiniz. Sizlerde cildinize bu maskeyi uygulayabilir ve sonuçlarını adresimiz aracılığıyla paylaşabilirsiniz. Bu sayede bu konuda kafasında soru işareti olan ve bu maskeyi yapıp yapmama konusunda kararsız kalan okuyucularımıza da yol göstermiş olacaksınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz