Sivilce Nedenleri ve Sivilce Tedavisi

Sivilce Nedenleri ve Sivilce Tedavisi

Sivilce, ciltteki yağ bezlerinin faaliyetlerindeki bozulma sonucu meydana gelen bir hastalıktır. İnsanların %80’i hayatlarının belli dönemlerinde sivilce (akne) problemi le karşılaşmaktadır.

Genellikle yüzde görülmekle birlikte vücudun farklı bir çok yerinde de görülebilmektedir. Bunlar arasında boyun, göğüs, sırt, omuzlar ve bazen kalçalar sayılabilir.

Sivilce bir deri hastalığı olmakla birlikte genel sağlık açısından bir zararı yoktur. Özellikle yüz bölgesinde çıkan sivilcelerin oluşturduğu en önemli sorun estetik yani görünüm olarak kişiyi rahatsız etmesi ve buna bağlı olarak da ruhsal etkidir.

Sivilceler ergenlik çağında sıkça görülmekle birlikte her yaştaki yetişkinlerde de görülebilmektedir.

Sivilce Nedenleri: Sivilceye neden olan etkenlerin başında kalıtım gelmektedir. Bunun yanında stres, adet dönemlerinde hormonal değişikliklere bağlı olarak meydana gelen değişmeler, bazı ilaçlar ve kozmetik maddeler sayılabilir.

Sivilce Tedavisi: Dikkat edilmesi gereken bir konu da sivilceleri sıkmanın doğru olmadığıdır. Bu, deride kalıcı sivilce izleri oluşmasına sebep olabilir. Bununla birlikte sivilceler uzun süre devam eder ve tedavi edilmezse kalıcı hal alabilirler. Bu nedenle sivilcelerin tedavi edilmesi önerilir.

Fakat bu tedavi kısa süreli değildir ve zaman içerisinde sivilceler yeniden çıkabilmektedir. Yani sivilce tedavisinde sabır önemlidir.

Sivilce tedavisi için pek çok sivilce ilacı ve kremi vardır, fakat bu ilaç ve kremleri bilinçsizce kullanmak daha zararlı da olabilir. Ayrıca, sivilce bitkisel doğal yaklaşımlarla da azaltılabilir. Sivilce tedavisinde yüzeysel tedavi, antibiyotik tedavisi ve hormon tedavisi gibi yöntemler kullanılır. Herkesin ihtiyaç duyacağı tedavi şekli kendine özgüdür. Bu nedenle hangi tedavinin uygulanacağına doktor karar verecektir. Hangi tür tedavi olursa olsun, tedavinin uzun süre alabileceği unutulmamalı ve sabırlı olunmalıdır.

Bu yazı sivilce neden çıkar, sivilce sebepleri, sivilce nedenleri, sivilce nasıl geçer, sivilcelere ne iyi gelir, sivilce tedavisi, bitkisel sivilce tedavileri, sivilce nasıl yok edilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

kalıcı sivilce izleri nasıl geçer, kalçadaki sivilceler nasıl geçer, yeni çıkan sivilce nasıl geçer, kalcadakı sıvılceler, kalçada çıkan sivilceler, kalçada çıkan sivilceler nasıl geçer, sivilceler nasıl geçer doğal yolla, sivilce izleri doğal yollarla nasıl geçer, popodaki sivilceler nasıl geçer, popodaki sivilceler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.