Sivilce Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

  • Genel Sağlık
  • Sivilce Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar için yorumlar kapalı
  • 642 kez görüntülendi

Sivilce Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Beslenme, sivilceler hakkında olumsuz etkiler yapar mı? Yada uygun besinleri tüketerek kolaylıkla sivilcelerinizden kurtulabilir misiniz? Bu soruların cevabını sizler için araştırdık. Ergenlik sivilcelerinin yanı sıra günlük hayatta cilt bozukluğu olarak karşımıza çıkan sivilcelerin pek çok sebebi olduğu düşünülmektedir. Her ne kadar bu sorunların büyük bir kısmının doğru olduğu düşünülse bile en azından yapılan araştırmalar neticesinde bir gerçekliğe ulaşıldığını söylemek oldukça zor olacaktır.

Genel olarak fazla yağlı besinler tüketmemenin sivilcenin önüne geçtiği düşülmektedir. Ne yazık ki son dönemlerde yapılan araştırmalar sonucunda hiçbir besin maddesinin bu durumu tetiklemediği görülmüştür. Bu duruma rağmen ısrarla sivilcenin yağlı gıdaların neden olduğu etkileri olduğu düşünülmektedir. Bu durum bazı sorunları tetikliyor olsa bile tek başına sivilcelerin oluşması için yetersiz kaldığını belirtmekte fayda bulunmaktadır. Söz konusu olan ergenlik sivilceleri olduğu zaman bu durumun zaten imkansız olduğunu kendinizde gözlemleyerek ön plana çıkarabilirsiniz.

Bu konuda bilinen bir diğer yanlış ise stresin sivilceye neden olduğudur. Stres doğrudan sivilce oluşmasına neden olmaz. Dolaylı olarak beslenme bozukluğu ve kullanılan ilaçların yanlış yararlanılması gibi nedenlerle sivilceleriniz oluşmaya başlayabilir. Bu konuda üzerinde araştırmalar yapılan bir husus olduğu için net bir sonuca ulaşmak yanlış olacaktır.

Gelelim sivilceler konusunda doğru bilinen yanlışlara özellikle gençlik dönemlerinde daha güzel görünmek adına, sivilceler patlatılmaktadır. Bu durum ilerde kapatılması oldukça güç lekelerin kalmasına neden olabilir. Bunun yerine etkili bir mücadele ile sivilcelerinizden kurtulabileceğinizi unutulmamalısınız. Kısa bir süre için güzel görünmek adına yüzünüzde geçmesi pek mümkün olmayan lekeler bırakmaktansa tedavi olmayı deneyebilirsiniz.

Sivilce konusunda bilinen bir diğer yanlış ise tedavi olmanın ilerde sorun yaşatacağıdır. Etkili bir ilaç tedavisi yada düzenli cilt temizliği ile sivilcelerin olumsuz etkilerinden kolaylıkla kurtulacağınızı hatırlatmakta fayda var.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.