Sirkenin Faydaları Nelerdir

Sirkenin Faydaları Nelerdir

Sirke sadece sofralarda kullanılıyor diye düşünüyorsanız emin olun yanılıyorsunuz. Sirkenin birçok faydası vardır ve şifa kaynağı olarak bazı hastalıklarda ve sağlık sorunlarında sirke alternatif tedavi ve bitkisel çözüm olarak kullanılmaktadır. İsterseniz sirkenin hangi sağlık sorunlarının tedavisinde kullanıldığını beraber okuyalım.

Anemi
Sirke, anemiye karşı birebir olan demir, B12 vitamini ve folik asidi, vücudun kolayca emebileceği bir formda barındırır. Günde bir defa ılık ballı suyun içinde bir tatlı kaşığı elma sirkesi koyup içmeniz yeterlidir.

Astım ve solunum hastalıkları
Tüm vakalarda bal (doğal, işlenmemiş ve ısıtılmamış olmalı) ve elma sirkesi karışımı iyi sonuç vermektedir. Buğday balı daha etkili olabilmektedir. Bir kaşık sirke bir kaşık balla karıştırılıp ılık suya eklenir. Günde 3-4 defa içilir.

Ateş
Bir ölçü sirkeyi beş ölçü suyla karıştırın. Bu karışımız kompres yapmak ve sarmalamak için kullanın. Bu sirkeli su, yüksek ateşle yanan kimseyi rahatlatacağı gibi, vücuttaki toksinlerin deri yoluyla atılmasını sağlayacaktır.

Ayak sağlığı
Ayaklarınızı sirke banyosuyla rahatlatın! Banyo küvetinizin içini bileklerinize kadar soğuk suyla doldurun. İçine bir bardak elma sirkesi ile biraz işlenmemiş deniz tuzu ekleyin. Birkaç dakika boyunca ayaklarınızı suyun içinde hareket ettirin. Bu uygulamayı bir leğende de yapabilirsiniz.

Bacaklardaki varisler
Bacaklarınızı elma sirkesi emdirilmiş bir bezle sararak yukarı kaldırıp dinlendirin. Bu süreçte büyük bir tas içinde bir yemek kaşığı elma sirkesi karıştırılmış ılık suyu için. Yorgunluğu da alması için bu suyun içine bir yemek kaşığı bal ekleyin. Rahatlamayı hemen hissedeceğiniz gibi gözle görülür iyileşme de birkaç hafta içinde gelecektir. Bunu günde bir veya iki defa, yarım saatlik sürelerle uygulayın.

Ayrıca yemeklerden önce düzenli olarak sulandırılmış elma sirkesi için.

Orta büyüklükte bir kese kağıdının dibini sirke ile ıslatıp, aşçı şapkası gibi kafanıza geçirip yarım saat ile bir saat arasında bekletin.

Ya da 50 gr dövülmüş biberiye ve ½ litre elma sirkesini karıştırıp 3 hafta boyunca dinlendirerek biberiye sirkesi oluşturun. Bunu bir tas kaynayan suya bir çorba kaşığı damlatarak koklayın.

Bu yazı sirkenin faydaları, sirkenin ph değeri nedir, sirkenin saça faydaları, sirke nerelerde kullanılır, sirke ne işe yarar, sirkenin yararları, sirkenin kalorisisirkenin besin değerleri, sirkenin kullanım alanları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

sirkenin ph değeri, sirkenin ph değeri nedir, sirkenin ph değeri kaçtır, gebelikte sirke, gebelikte sirke kullanımı, sirkenin faydaları nelerdir, sırkenın faydaları nedır, gebelikte sirke kullanmak, sirkenin ph nedir, İngiliz karbonatı çocuklarda kullanım

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz