Sirke ile Ayak Mantarına Son

Sirke ile Ayak Mantarına Son

Uzun süre aynı ayakkabıyı giyme, banyo sonrasında ayakları kurulamama ve ayaklarda çok sık terleme nedeni ile mantarlar oluşabilir. Çok sayıda kişinin rahatsızlanmasına neden olan ayak mantarları için farklı çok sayıda ilaç vardır. Bu ilaçlardan sağlanan faydalar gibi evde doğal malzemeler ile hazırlanan ayak mantarı ilaçları ile de tedavi sağlanabilir.

Ayak mantarı rahatsızlığı bulunan kişilerin gün içinde ayaklarını nemli ve ıslak bırakmaması gerekir. Ancak kapalı ayakkabı giyen kişilerin ayakları gün içinde ister istemez terleme yapacaktır. Bu terleme ayak mantarının daha geniş alana yayılmasına neden olacaktır. Terlemenin önüne geçmek için gün içinde iki kere ayaklara kükürt tozu uygulanması gerekir.

Ayak Mantarı için Bitkisel Tedavi

Ayak mantarından kurtulmak için farklı malzemeler ile ayak banyoları yapılabilir. Bu banyolar için ilk ihtiyacınız ayak banyosuna uygun bir leğen olacaktır. Bu leğeni hazırladıktan sonra geri kalan malzemeleri de hazırlayıp ayak mantarından kurtulabilirsiniz.

Sirke ile Ayak Mantarı Bitkisel Tedavisi
Malzemeler

2 litre su
60 ml sirke
Hazırlanışı ve Uygulanışı

Sirke ile ayak banyosu için ilk olarak su ve sirkeyi karıştırıp bir leğen içine koyun. Ardından ayaklarınızı bu banyonun içine koyup 15 dakika bekletin. Süre sonunda ayaklarınızı çıkarıp kurulayabilirsiniz. Ayak mantarı tedavisi için bu uygulamayı ayda 2 kere yapabilirsiniz.

Kabartma Tozu ile Ayak Mantarı Bitkisel Tedavisi
Malzemeler

4 su bardağı sıcak su
Çeyrek su bardağı peroksit
Yarım fincan kabartma tozu
Çeyrek fincan sirke
Hazırlanışı ve Uygulanışı

Kabartma tozu ile ayak mantarı tedavisi için malzemeleri leğen içine koyup karıştırın. Ayaklarınızı bu banyonun içine koyup 15 dakika kadar bekletin. Süre sonunda ayaklarınızı sudan çıkarıp kurulayabilirsiniz. Bu yöntem ile tedavi için ayak banyosunu ayda 4 kere uygulamanız gerekir.

Ayrıca yine ayak mantarının üzerine sirke ile ıslattığınız pamuğu koyup bant ile bantlayın. Ardından yara bandı ile tutturun. Her sabah bu pamuğu değiştirip akşama kadar ayağınızda tutabilirsiniz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz