Sinek Sokmasına Ne İyi Gelir

Sinek Sokmasına Ne İyi Gelir

Sivrisinek sokması ya da sinek ısırması olayları özellikle yaz aylarında sineklerin çoğalmasına paralel şekilde artış göstermekte.

Bilhassa bataklık ve sineklerin çabuk ürediği bölgelerde gerçekten sinek sokmasına karşı büyük bir mücadele var. Hele ki sineklerin karşı koyamadığı kan grupları ve deri tiplerinde korunma amaçlı hazırlıklar yapılıyor. Kimisi sinek ilacı ile kimisi ise değişik bitkisel karışımlarla sinekleri kendinden uzak tutmak için çaba sarf ediyor.

Fakat çoğu zaman sivrisinekler bir yolunu bulup yapacağını yapıyor ve vücudumuzun farklı noktalarında kaşıntı, kızarıklık ve şişmelere neden oluyor. Bu yazımızda sinek sokması ve ısırması için doğal tedavi yöntemlerini bulacaksınız.

Sivrisinek Sokmasına Karşı Evde Kullanabileceğiniz Yöntemler
Sivrisinek ısırması ve sokmasına karşı ilk ve en etkili yöntem seloteyp. Sakın yanlış duyduğunuzu düşünmeyin. Sinekler ısırdıkları bölgelere bir tür kimyasal bırakır. Bu kimyasal sonucunda ise kaşıntı, kızarıklık ve şişlik oluşur. Seloteyp ise bu kimyasalı çok kolay bir şekilde deriden ayırma özelliğine sahiptir. Isırıklara seloteyp yapıştırın ve çekin. Bu yöntem bütün zararlı kimyasalları deriden uzaklaştırır.

Diğer doğal çözüm yolları ve önerileri ise şu şekilde sıralayabiliriz.

Sinek ısırması ve sivrisinek sokmasına karşı en etkili çözüm yolu sarımsaktır. 1-2 diş sarımsağı ikiye böldükten sonra sulu kısmını sineğin ısırdığı bölgenin üzerinde gezdirin. Bu formül kaşıntıyı anında kesecektir.

Sivrisinek sokmasına karşı kullanılabilecek diğer yöntemlerin başında ise limon suyu sürmek ve aloe vera sürmek gelir. Bu iki bitkisel tedavi yöntemi de sinek sokmalarına karşı çok etkilidir.

– İstediğiniz miktarda karbonatı su ile karıştırarak macun kıvamına getirin. Macunun miktarına göre su ve karbonat miktarını siz belirleyebilirsiniz. Hazırlanan macunu sivrisinek ısırıklarının üzerine ve çevresine sürdükten sonra kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu yöntem kaşıntıları yok eder.

– Muz kabuğunun iç kısmını sivrisineğin soktuğu yada ısırdığı bölge üzerine sürerek masaj yaparsanız kısa bir süre sonra yaşadığınız kaşıntı hissi neredeyse tamamen yok olur. Hatta buzdolabından çıkarılan soğuk kabuk daha etkili olmaktadır.

– Bu maddelerden hiçbirine sahip değilseniz bile sineklerin ısırdığı bölgeleri sıcak su ile yıkamak hem kaşıntıyı yok eder hem de şişlikleri azaltır.

sinek-sokmasina-ne-yapilir

Bu yazı sivrisinek ısırması abdesti bozar mı ısırmasının faydaları zararları izi ısırığı nasıl olur engellenir geçer ısırmasın diye ne yapmalı ısırmasına ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm nedir şişmesi alerjisi kaşıntı ne sürülür krem ilaç sinek sokmasına neden kaşınırız şişer ne yapılır yapmalı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

sivrisinek ısırığına ne iyi gelir, sinek ısırığı nasıl geçer, sinek ısırığına ne iyi gelir, sivrisinek ısırmasına ne iyi gelir, sinek ısırmasına ne ıyı gelır, sivrisinek sokmasına ne iyi gelir, bebeklerde sivrisinek ısırığı nasıl geçer, sivrisinek ısırığı nasıl geçer, bebeklerde sinek ısırığına ne iyi gelir, sinek isirigi kasintisi nasil gecer

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz