Sinameki Çayının Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Sinameki Çayının Faydaları için yorumlar kapalı
  • 823 kez görüntülendi

Sinameki Çayının Faydaları

Özellikle bağırsakları boşaltmak ve rahatlamak isteyenler için oldukça faydalı olan ama bir o kadar da yan etkisi bulunan bir bitkisel çaydır sinameki çayı. Bu çayı kullanmadan önce yan etkilerini okumanızı özellikle tavsiye

ediyorum.

Sinameki Çayı Nasıl Hazırlanır? Sinameki çayı hazırlamadan önce çok güçlü bir müshil olduğunu unutmayın ve çayı içtikten sonra yakınızda bir tuvalet bulunmasına dikkat edin. Sinameki çayını hazırlamak için bir fincan kaynamış su içine yarım çay kaşığı sinameki otu atarak 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Çayınızı balla tatlandırabilirsiniz.

Sinameki Çayının Faydaları: Bağırsakları temizlemek için kullanılır, Müshil etkisi vardır, Şişliği alır İştahı kapatır, diyet yapanlara yardımcı olur, Kabızlığı giderir.

Sinameki Yan Etkileri: Sinameki genel olarak güvenli kabul edilir ancak yan etkileri olan bir bitkidir. Sinameki çayının en sık görülen yan etkileri mide ağrısı, mide bulantısı ve uzun süreli ishaldir. İki haftadan uzun süreli kullanımı tavsiye edilmez. İki haftadan uzun sürelerde tüketimi bağırsakların normal fonksiyonunu etkileyebilir ve sindirim sisteminde tembelliğe yol açarak müshile bağımlılık meydana getirebilir.

Sinamekinin uzun süreli tüketimi daha az görülmekle birlikte kandaki bazı kimyasalların dengesini değiştirerek kalp hastalıklarına, kas güçsüzlüklerine, karaciğer tahribatına yol açabilir.

Gebelik ve emzirme döneminde kısa süreli kullanımı hakkında araştırmalara dayalı bir bilgi bulunmamaktadır. Tedbirli davranmak adına kesin bir bilgi ve dozaj için mutlaka doktorunuza danışın.

Potasyum eksikliği çeken kişilerin sinameki çayı içmesi durumu daha da kötüleştirebilir.

İshal olan kişiler sinameki çayı içmemelidir. Ayrıca vücut dışkı birlikte fazla miktarda su kaybettiği için dehidratasyon meydana gelebilir.

Gastrointestinal hastalıkları (ülseratif kolit, apandisit, mide iltihabı, anal prolapsus) bulunanlar sinameki kullanmamalıdır.

Kalp hastalıkları, yüksek tansiyon, sindirim sistemi sorunları için düzenli olarak ilaç kullananların sinameki kullanmaya başlamadan önce doktora danışması gerekmektedir.

Bu yazı sinameki çayı fiyatı, sinameki çayı ne kadar içilmeli, nerede satılır, sinameki çayı ile zayıflayanlar, sinameki çayı ne işe yarar, yan etkileri, sinameki çayının hazırlanışı, saça faydaları yapılışı, sinameki çayının etki süresi özellikleri kullananlar kullanıcı yorumları konusunda yazılmıştır.

sinemaki cayinin etkileri, akciğerde leke, civan percemi anason ne işe yarar, temra hastalığı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.