Sinameki Bitkisi ve Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Sinameki Bitkisi ve Faydaları için yorumlar kapalı
  • 922 kez görüntülendi

Sinameki Bitkisi ve Faydaları

Sinameki Bitkisi: Sıcak bölgelerde yetişen sarı çiçekli, bir metreye kadar boylanabilen, çalı şeklinde bir bitkidir.

Sinamekinin Faydaları: Bağırsaklardan su emilimini engelleyerek sulu ve yumuşak dışkılamayı sağlayan, çok etkili bir müshil olan sinameki idrar söktürür ve kabızlığı giderir. Bağırsak kurtlarını düşürmeye yardımcı olur. Damarları açar. Sinirleri gevşetici özelliği ile sakinleştirir ve ağrıları hafifletir.

Sinameki Nasıl Kullanılır: Yaprakları kaynatılıp çay gibi içilir. Sinameki çayı kabızlıkta kullanılır. Sirke ile kaynatılıp saç derisine sürülürse dökülmesini önler. Bu karışım egzama ve yaralara karşı da faydalıdır. Sinamekiyi uzun süre kullanmak bağımlılık ve bağırsaklarda tahriş yapabilir.

Ayrıca, fazla miktarda kullanmak da zararlıdır. Bağırsakların çalışmasını hızlandırdığı için ilaçların emilmesini azaltabilir, bu nedenle ilaç kullananların sinameki kullanmamaları tavsiye edilir. Zayıflamak amacıyla da kesinlikle kullanılmamalıdır. Rahim kaslarının kasılmasına ve bu nedenle düşüğe sebep olabileceğinden hamilelikte sinameki kullanılmamalıdır.

Bu yazı sinameki faydaları, sinameki otu, sinameki çayı, sinamekinin zararları, sinamekinin faydaları, sinameki zayıflatırmı, sinameki çayının faydaları, sinamekinin zararları, sinamekinin kullanımı, sinamekinin yan etkileri konularında bilgi vermek için yazılmıştır.

sinemaki otunun saça faydaları, sinemake otu, sinemaki otu faydaları ZARARLARI, sinemeki çayı emzirirken zararlımı, sinemake, sinemaki bitkisi gebelerde zararlımı, gebelerde sinemaki çayı, sinemaki çayının zararları, simnemaki çayının zararları, Sinemeki zararlı mı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.