Siğillere karşı selo bant nasıl kullanılır?

  • ALTERNATİFTIP
  • Siğillere karşı selo bant nasıl kullanılır? için yorumlar kapalı
  • 623 kez görüntülendi

Siğillere karşı selo bant nasıl kullanılır?

Siğiller; virüslerden kaynaklanan bir cilt hastalığıdır. Derinin süt tabakasında veya mukozanın içerisine yerleşen Human Papillomavirüs / HPV olarak bilinen bir virüse ait infeksiyonlara siğil denir. Halk arasında tavuk gerisi diye de adlandırılır. Siğillerin şekli küçük mercimek büyüklüğünde, genellikle deriyle aynı renkte, kabarık, üzeri delikli gibi göz göz nasırımsı sert görünümdedir.sigil

Siğil Bulaşıcı mıdır?

Siğillerin temasla bulaştığı, nadiren de olsa indirekt yollarla bulaştığı söylenmektedir. Siğiller aylarca sürebilen kuluçka döneminden sonra ortaya çıkabilir. En fazla yerleştiği yerler el, ayak tabanıdır. Düz siğillerin buluşma riskleri düşüktür. Siğiller görünümü nedeniyle rahatsız eden bir sorundur. Ayrıca bir yere çarpıldığında acı verdiği için de rahatsız edicidir.

Siğillerin Tedavisi

Halk arasında siğil tedavisi için en yaygın kullanılan incir sütü sürülmesidir. Taze incir yaprağı koparılarak sütü siğilin üzerine sürülmeye devam ederse kısa sürede kurumasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca ceviz yağı da haricen kullanılır. Okuyup üfleyerek siğillerinin geçtiğine inananların sayısı hayli fazladır. Eczanelerdeki siğil bantları da siğil tedavisinde kullanılır.

Siğil Bantı Kullanım Şekli

İçeriğinde %40 salisilik asit bulunan keçe yastıklı siğil flasteri siğil tedavisinde kullanılır. Siğilin bulunduğu el veya ayak 5dk suda bekletilip kabarması sağlanır. Banyo sonrası bu iş için idealdir. Sonra iyice kurutulduktan sonra siğil üzerine bant yapıştırılır. 48 saat suyla temas ettirmeden bekletilir. Uygulama siğil bitene kadar tekrarlanır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.