Siğil Nedir Neden Çıkar Olur?Siğil İçin Şifalı Bitkiler Bitkisel Siğil Tedavisi

 • Genel Sağlık
 • Siğil Nedir Neden Çıkar Olur?Siğil İçin Şifalı Bitkiler Bitkisel Siğil Tedavisi için yorumlar kapalı
 • 724 kez görüntülendi

Siğil Nedir Neden Çıkar Olur?Siğil İçin Şifalı Bitkiler Bitkisel Siğil Tedavisi

Siğil virüslerden kaynaklanan bulaşıcı bir cilt hastalığıdır. El, ayak, yüz gibi cildimizin çeşitli bölgelerinde çıkan siğiller sosyal hayatımızı olumsuz etkileyip özgüvenimizi bertaraf ederler. Biz de bu yazımızda bu siğillerden kurtulmanız için kullanabileceğiniz kesin çözüm doğal yöntemlerini, siğil için şifalı bitkileri sizler için derledik. Makalemizde ayrıca Bitki ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafından verilen siğilleri yok eden bitkisel siğil tedavisi tariflerini de bulabilirsiniz. Öncelikle siğil neden çıkar konusu hakkında bilgiler verelim;

Siğil neden olur, ciltte siğil neden çıkar?

 1. Bağışıklık sisteminin zayıflamış olması
 2. İnsandan insana bulaşma sonucu, siğil olan kişiyle cilt teması
 3. Havlu, tarak, yorgan çarşaf gibi siğili olan kişiyle ortak eşyaların kullanılması sonucu
 4. Genital bölgesinde siğil olan kişiyle cinsel ilişki
 5. Kuru ciltte oluşan çatlaklar
 6. HPV virüsü sonucu

Bitki Ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Siğillerden Kurtulmak İçin Doğal Çözüm

Sual: Ellerim ve ayaklarımda siğiller çıktı. Nasıl geçer?

CEVAP

Bitki Ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: ( 1 Soğanı fırında pişirin. Ortasını boşaltıp içine 1’er çay kaşığı deniz tuzu ve elma sirkesi koyup 1 saat bekletin. Bir çubuğun ucuna pamuk sarın. Bu çubuğu hazırladığınız soğanın ortasına batırıp siğilli bölgelere sürün. Ertesi gün de ellerinizi limonla ovun.)

Sual: Tüm vücudumu siğiller bastı. Doktora gittim, onun önerisiyle birkaç ilaç kullandım ama sorunuma bir türlü çare bulamadım. Sizin bana uygulamamı tavsiye edeceğiniz doğal bir reçeteniz var mı?

CEVAP

Bitki Ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Öncelikle yeniden bir cilt doktoruna görünün ve onun size yazacağı reçeteye harfi harfine uyun. Ayrıca, yarım yumurtanın akını birer çorba kaşığı elma sirkesi ve zeytinyağıyla karıştırın. Bu karışımın içine, boza kıvamını almasını sağlayacak kadar yulaf unu ilave edin. Siğilli bölgelerinizi önce elma sirkesiyle silin. Ardından da bu bölgelere hazırladığınız karışımı yayıp, yaklaşık 30 dakika bekletin. Yıkandıktan sonra, siğilli bölgelerinize bir kez daha elma sirkesiyle pansuman yapın. Bu formülden mümkünse her gün yararlanın.)

Siğil İçin Şifalı Bitkiler, Bitkisel Siğil Tedavisi Yöntemleri

Elma Sirkesi

Küçük bir kaba biraz elma sirkesi ve onun yarısı kadar su katın. Küçük bir parça pamuğu sirkeli suya batırın ve çıkarıp sıkın. Pamuğu siğilinizin üzerine koyun ve üzerine yara bandı yapıştırın. Birden fazla siğiliniz varsa her siğile ayrı pamuk ve yara bandı koyun. Bu uygulamayı gece yatmadan önce ve gün içinde 2-3 defa (pamuk kurudukça) tekrarlayın. Bazı anlarda siğilin yanma, acı gibi hisler ile canınızın yanması durumu oluşacaktır, bu gayet normaldir. Siğil kısa sürede(1-2 gün) renk değiştirip önce griye sonra da gittikçe koyulaşarak siyaha dönecektir. 1-2 hafta içinde siyahlaşmış olan siğil düşecektir. Kısa süre sonrada deri kendini onaracak, hiçbir iz kalmadan siğilden kurtulmuş olacaksınız.

Sarımsak

Doğal bir antibiyotik etki sağlayan sarımsakta virüslere bağlı siğiller ile mücadelede etkili bir yöntemdir. Bir diş sarımsağı ezin ve siğilin üzerine koyun. Üzerini yara bandı ile kapatın. 20 dakika sonra soğuk su ile yıkayın. Bu yöntemi günde 2 defa bir hafta boyunca uygulayın.

Limon

Asidik yapısı ve C vitamini açısından zengin olması dolayısı ile virüslere karşı etkili bir diğer yöntem de siğilinize limon suyu sürmektir. Limonu cildinize sürmeden birkaç damla damlatarak uygulamaya başlayın. Bunu gün içinde sık sık tekrarlayın. Her uygulamadan 10 dakika sonra siğillerinizi su ile yıkayın.

Karbonat

Karbonat antiseptik ve güçlü anti-inflamatuar özellikleri sayesinde siğiller ile savaşımızda diğer bir yöntemimizdir. 1tatlı kaşığı kabartma tozuna biraz zeytinyağı damlatın. Bu macunu siğilinize yapıştırın ve yara bandı ile kapatın. Bu uygulamayı 1 hafta boyunca sabah ve akşam birer kez tekrarlayın.

Aloe Vera

Antienflamatuar özellikleri sayesinde siğillerin kurutulmasında aloe vera da etkili bir doğal tedavi yöntemidir. Küçük bir parça pamuğu aloe vera bitkisinden çıkaracağınız jel ile ıslatın. Jel sürdüğünüz pamuğu siğilinizin üzerine yara bandı ile sabitleyin. Bu uygulamayı da bir hafta boyunca sabah akşam birer defa uygulayın. Aloe vera bitkisini internetten temin edebilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı güçlü antiviral özelliklere sahiptir, bu da siğil tedavisinde harika bir doğal tedavi yöntemi olarak kullanılmasını sağlar. Çay ağacı yağı güçlü yapısı dolayısı ile cildinizi tahriş edebilir. Bu yüzden kullanmadan önce su veya aloe vera jel ile karıştırarak seyreltilmesi önerilir. Elde ettiğiniz bu karışımı siğillerinize sürün. 15-20 dakika sonra soğuk su ile yıkayın. Gün içinde sık sık, 10 gün boyunca tekrarlayın. Çay ağacı yağını aktardan satın alabilirsiniz.

Hint Yağı

Birçok cilt probleminde fayda sağlayan hint yağı kullanmak siğillerinizin tedavisinde de etkili bir yöntemdir. İçeriğinde bulunan risinoleik asit anti-inflamatuar ve antibakteriyel etki gösterir. Gün içinde birkaç sefer siğilinizin üzerine bu yağı sürün. Ayrıca gece yatmadan küçük bir pamuğa damlatın ve yara bandı yardımı ile siğilinizin üzerine bu pamuğu kapatın. Kaktığınızda bölgeyi yeşil sabun ile yıkayın.

Muz Kabuğu

Muz kabuğunda bulunan kimyasallar ve yağlar sayesinde, siğillere muz kabuğu sürmek; siğillerin geçirilmesinde kullanılan diğer etkili bir yöntemdir. Kabuğun içi kısmı siğile gelecek şekilde siğillerinizin üzerine muz kabuğu koyun. Hafif hareketler ile dairesel bası uygulayarak siğillerinize sürtün. Muz seçerken olgun olanları değil, kabuğu daha yeşil olanları tercih edin. Diğer bir yöntem ise ezdiğiniz bir parça muzu siğillerin üzerine sürmektir. 10-15 gün uygulanması tavsiye edilmektedir.

Fesleğen

Taze fesleğen yaprakları siğil tedavisine yardımcı antiviral, antibakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Birkaç adet fesleğen yaprağını parmaklarınız ile ezerek suyunu çıkarın. Bu suyu siğillerinize sürün. Bunu gün içinde 3-4 defa uygulayın. Diğer bir yöntem ise ezdiğiniz fesleğen yapraklarını yara bandı ile siğillerinizin üzerine kapatmaktır. Fesleğen kurudukça yenisi ile değiştirilir.

Siğilden Kurtulmak İçin Uzman Önerileri

 1. Bu yöntemleri uygulamadan önce ellerinizi yeşil sabun kullanarak iyice yıkayın.
 2. Siğilleriniz genital bölgenizde ise; iç çamaşırlarınızı sık sık değiştirin, bölgeyi de daha sık yıkayarak temiz kalmasına dikkat edin. Sık sık banyo yapın (küvetinize bir su bardağı sirke veya epsom tuzu katarak genital bölgedeki virüslerin uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.)
 3. Okutma, incir ağacından yaprak veya incir kopardığımızda akan incir sütünü sürmek veya siğilin üzerine koli bandı yapıştırmak gibi yöntemler ile de birçok hastanın bu illetten kurtulduğu bilinmektedir.
 4. Bağışıklık sisteminizi güçlendirecek besinler, yeşil yapraklı sebzeler ve C vitamini yönünden zengin meyveleri bol tüketin. Üzüleceğiniz ortamlardan uzaklaşın.
 5. Tıpta en son kullanılan yöntem dondurma yöntemidir. Bunun için uzun süreli geçmeyen siğillerinizde bu yöntem tavsiye edilmektedir.
 6. Bu uygulamalardan önce ellerinizi (ve siğilli bölgeyi) yeşil sabun kullanarak sıcak su ile yıkamanız iyi olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.