Sıcak Suya Karşı Soğuk Su: Zayıflamada Hangisi Daha İyi?

  • OBEZİTE, SAĞLIKLI BESLENME
  • Sıcak Suya Karşı Soğuk Su: Zayıflamada Hangisi Daha İyi? için yorumlar kapalı
  • 1.057 kez görüntülendi

Sıcak Suya Karşı Soğuk Su: Zayıflamada Hangisi Daha İyi?

İnsan vücudunun% 70 oranında su olduğunu defalarca duymuş olabilirsiniz, bu nedenle insan yaşamının susuz kalmasının imkansız olduğu kanıtlanmıştır. Bazı teoriler ayrıca suyun metabolizmanızı artırarak, atıkları vücudunuzdan temizleyerek ve iştah bastırıcı olarak davranarak kilo vermede size yardımcı olabileceğini kanıtlamıştır. Doğru hidrasyon, dokuların düzgün çalışmasını sağlar ve sonunda kilo kaybını tetikleyebilecek sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmenize yardımcı olur.

Hepinizin bildiği gibi, bu fazla kiloları azaltmak için metabolizmanız üzerinde çalışmanız gerekir ve su kolayca artırabilir. Gittikçe daha fazla su içmek vücudunuzun tuttuğu su ağırlığını azaltabilir.

Fakat buradaki soru, hangi su – soğuk su mu, sıcak mı?

Fakat buna başlamadan önce, su ve kilo kaybı arasındaki bağlantıya bakalım.

Su ve Kilo Kaybı:

Su, iştah bastırıcıdır, bu da açlığı tutabileceği anlamına gelir. Yemeğinizi yemeden önce içmek, ağır öğün yeme dürtüsünü azaltabilir ve kendinizi daha dolgun hissettirebilir. Teori, yanan kalorilerin vücudunuzu yağ yakmasıdır. Bu işlem çok yorucu, bu yüzden spor salonunda terliyorsunuz. Vücudunuzu nemli tutmak için kalorisiz ve daha iyi sonuçlar verecek su olabilir.

Sağlık Kaynağı web sitesi WebMd tarafından yapılan bir araştırma, yemekten önce su almanın yemek için 75 kalori alımını azaltabileceğini doğruladı. Çok yavaş ama etkili bir süreç.

Ayrıca bir kalori dolu alkolsüz içecekler hendek ve su olabilir. Ancak suyun sıkıcı olduğu izlenimini yaşıyorsanız, üzerine biraz limon ekleyin. Limon, kilo kaybıyla sonuçlanan yiyecek isteklerini azaltmaya yardımcı olabilecek peptin içerir.

Kilo Kaybı İçin Hangisi Daha İyi: Soğuk Su mu Sıcak mı?

Hangi su türünün ağırlığı azaltmada daha fazla yardımcı olduğunu kanıtlayacak hiçbir fiziksel veya kimyasal kanıt yoktur. Aradaki fark sadece soğuk suyun sıcak su üzerinden sağladığı 8 kaloriden mucize olmayan bir şey.

Bazı insanlar soğuk suyun sıcak su üzerindeki kilo kaybı için daha iyi sonuçlar sağlayabileceğini söylerken yanılıyor. Büyük bir fark yok. Bunun nedeni, soğuk su içtiğinizde, vücudunuzun önce soğuk suyu vücut sıcaklığına kadar ısıtmak için enerji harcamasıdır. Enerji akışı kalori yakma işlemini artırabilir. Soğuk su içmeye devam ederseniz, bu tüm gün sürebilir.

Egzersiz sırasında soğuk su içmenin başka bir açısı daha var ve bunun sonucunda daha uzun süre çalışacaksınız. Bir başka avantaj, soğuk suyun vücutta sıcak sudan daha hızlı bir şekilde çözünmesidir. Söyleyebileceğiniz bir şey olabilir, soğuk su serin ve serinleticidir, aksi takdirde içinde saklanan kilo kaybı sırları yoktur. Belki buzdolabından soğuk suyunuzu toplamak için sırada durmak, ekstra kiloları düşürmenize yardımcı olabilir.

Öte yandan, yemekten önce bir bardak sıcak su içilmesi, sizi daha az dolu tüketmenize neden olacak şekilde daha çabuk dolgun hale getirebilir. Sıcak su, vücut sıcaklığını vücudun içinden artırabilir ve bu da metabolizmayı artırabilir. Metabolik hızdaki artış, kalori yakma işlemini oran boyunca koruyacaktır. Sindirimi artırır ve vücudu detoksifiye eder. Sıcak su ayrıca vücuttaki yorgunluğu giderir ve düşük enerji, baş dönmesi ve baş ağrısı gibi belirtilerle ilgilenir.

Yatağınızdan ayrıldıktan hemen sonra sıcak bir bardak su, vücudunuzun uyku sırasında sıvı kaybından kurtulmasına yardımcı olabilir. Bundan ziyade sıcak suyun kilo kaybı için sağlayabileceği hiçbir şey yoktur.

Tartışma anlamsız. Giderek daha fazla içmek kilo vermeye cevaptır.

Bir teori, yemekten önce 16 ons su içmenin kilo vermede çok faydalı olduğunu kanıtladı. Vücudunuzu her zaman sulu tutmak, kilo vermenin ve bununla bağlantılı birçok sağlıklı alışkanlığın arkasındaki sırdır. Yavaş bir metabolizma, sizi yeterince su içerek düzeltilebilecek aşağı sürüklüyor. Bu uzun vadeli bir işlemdir ve suyun sıcaklığının bununla hiçbir ilgisi yoktur.

Normal sıkıcı suyu canlandırmak için karpuz, çilek ve tarçın çubukları ekleyebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.