Sezeryan Doğum Sonrası Korse Kullanımı Ne Zaman Olur?

  • ALTERNATİFTIP
  • Sezeryan Doğum Sonrası Korse Kullanımı Ne Zaman Olur? için yorumlar kapalı
  • 1.683 kez görüntülendi

Sezeryan Doğum Sonrası Korse Kullanımı Ne Zaman Olur?

 

Bayanların büyük bir bölümü sezaryen doğum sonrası korse kullanmak istemektedir. Bunun nedenlerinden bir tanesi göbek kısmının incelmesi ve sıkılaşması için korselerin oldukça etkili ürünler olarak bulunmasıdır. Sezaryen doğum normal doğum türüne göre şiddetli sancıların bulunmadığı bir doğum olmasından dolayı anne adayları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Yaygın inanışın aksine sezaryen doğumun hemen sonrasında karın bölgesini sıkı hale getiren, saran korse ürünlerinin kullanmanın karın bölgesinin düzelmesinde veya şekle girmesinde çokta etkili değildir. Bunun nedeni bu bölümde görülen problem, gebelik esnasında alınmış olan kilolara bağlı şekilde karın bölgesinde, göbek kısmında yağ birikmesinden kaynaklanmaktadır. Bununla beraber karın kaslarının gücünü kaybetmesi de son derece etkilidir. Durum böyle olduğu zaman bu problemin en doğru çözümü çözümleri arasında doğru karın kası egzersizleri yer almaktadır.

Yapılacak karın egzersizleri hiç aksatmadan uygulanması ve beslenmede daha sağlıklı besinlerin tercih edilmesi sayesinde eskisinden daha iyi bir karın şekline kavuşabilirsiniz. Sezaryen doğum anestezi koşullarında uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Sezeryan ameliyatı narkoz etkisi ile yapılmasından dolayı anne adayı doğum sırasında normal doğumda yaşanan sancıları hissetmemektedir. Ancak doğum yapıldıktan sonra kişinin karşılaştığı problemler içerisinde dikiş sancısı ortaya çıkabilmektedir. Doğumdan sonraki süreç koşullarında anne adayının göbek bölgesinde çıkıntı durumu ve yağlanma problemlerinin oluşması kadının kaygıya kapılmasına neden olabilmektedir. Bu tür problemlerden dolayı anne korse kullanarak kurtulmak istemektedir.

Sezeryan Doğum Sonrası Korse Kullanımı

Sezaryen doğum yaptıktan sonra korse kullanımının dikkatli uygulanması gerekmektedir. Anne doğum sonrası kendisini güzel ve sağlıklı görmek istemesinden dolayı karın çevresinde sarkmış olan derinin kısa sürede toparlanmasını istemektedir. Karın bölgesinde ortaya çıkabilecek deri sarkmalarını ortadan kaldırmanın en iyi yöntemlerinden bir tanesi diyetisyen eşliğinde diyet programı uygulamaktır. Sezeryandan sonra korse kullanmak göbek alanında yer alan sorunları kalıcı olarak ortan kaldırmamaktadır. Korseler sadece bu problemleri geçici olarak gizlemektedir. Anne adayları hamilelikten önceki süreçte kilo ve düz karın bölgelerine diyet ve spor yardımı ulaşmaktadır. Doğumdan hemen sonra ortaya çıkan sarkma durumları hamilelik zamanında alınan kilo ve karın kaslarının zayıflamasıyla ortaya çıkmaktadır. Bütün bu problemlerin çözümü için spor hocasının önermiş olduğu doğru karın egzersiz yöntemleri ile kurtulabilmektedir.

Sezeryan doğum gerçekleştiren bayanların korse kullanma konusuyla ilgili olarak mutlaka doktoruna danışması gerekmektedir. Doktor korse kullanımı gerekli gördüğü zaman annenin korse kullanması herhangi bir sorun olmamaktadır. Ancak doğum zamanında sonra göbek çevresine atılan dikişler yeni olmasından dolayı korse dikişleri sıkıştırarak zarar vermektedir. Bu nedenle korse kullanmak için tavsiye edilen zaman ise doğumdan sonraki kırk gün olarak açıklanmıştır. Bununla beraber annenin doktoruna danışması ve onayı sonrasında korseyi kullanması gerekmektedir.

Korse Kullanmak Zararlı Mı?

Doğumdan hemen sonra korse kullanmak gövek bölgesinde yer alan yağların erimesiyle ilgili herhangi bir fayda sunmamaktadır. Doğumun en olumsuz durumlarından bir tanesi olan olan göbek sarkmasını tedavi etmenin en iyi yöntemleri arasında mutlaka diyet ve hoca kontrolünde spor yapmaktır. Genel olarak sezeryan doğumdan sonra kullanılan korselerin bel bölgesindeki alana zarar verdiği bilinmektedir. Belin etrafını saran kaslar güçsüzleşmesinden dolayı bel ağrıları ve kas tutulmaları ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle mutlaka korse kullanmadan öncede doktora başvurmak son derece önemlidir. Korse kullanan insanların günün belirli aralıklarında korse kullanılması gerektiği uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Bel bölümünde sorun ve herhangi bir ağrı yaşayan anne adaylarının doktoruna danışmaları gerekmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.