Ses Kısıklığı için Şifalı Bitkiler

Ses Kısıklığı için Şifalı Bitkiler

İnsanın en önemli hayatsal faaliyetlerinden birisi konuşmaktır. Konuşmayı ortaya çıkaran vücut işlevi ise ses çıkarmak. Ne yazık ki farklı sebepler sesimizin ya tamamen yok olmasına ya da belirli bir oranda ses kısıklığı problemi yaşamamıza neden olur.

Biz bu yazımızda ses kısılmasına iyi gelen bitkisel çözümleri, bitkileri ve bitki çaylarını ele alacağız. Emin olabilirsiniz ki bu uygulamaların tamamı hem sağlıklıdır hem de denenmiş ve başarıya ulaşmış yöntemlerdir.

Dilerseniz ilk önce bitkisel tedavi uzmanı olan iki ünlü profesörümüzün ses kısılmasına iyi gelen bitkisel çay tavsiyelerini aktaralım.

İbrahim Saraçoğlu Ses Kısıklığı Tedavisi: Ses kısıklığını önlemek için 1 çay bardağı suda 1 kabuk tarçını 5-6 dakika kaynatın ve ılık hale gelmesinin ardından için.

Ahmet Maranki Ses Kısılması Tedavisi: Ahmet Maranki önerdiği bitkisel çay sayesinde ses kısılması probleminin tamamen yok edileceğini söylüyor.

Malzemeler ve Yapılışı: Zencefil, Hibiskus, Nar çiçeği, Ada çayı.

Yukarıdaki malzemeleri eşit miktarda karıştırarak cam kavanozda saklayınız. Daha sonra ihtiyacınız olduğu zaman bu karışımdan 1 tutam alıp 1 su bardağı sıcak suya koyarak kısık ateşte 5-6 dakika demleyin ve için.

Ses Kısıklığına Ne iyi Gelir: Şimdi gelelim halk arasında yaygınlaşan ve doktorlar tarafından ses kısıklığı için tavsiye edilen diğer doğal ve bitkisel kesin çözüm önerilerine.

Pastil, İlaç ve İğne: Ses kısıklığı tedavisinde kullanılan ilaçlar içerisinde en yaygını GeloRevoice, Vocalzone, isimli pastil markalarıdır. Özellikle ikinci verdiğim pastil markası dünya üzerinde oldukça ünlü. İğne olarak ise sabah ve akşam iki kere vurulan Bepanthena ile Lincosin isimli iğneler ses kısılması için oldukça etkili.

Ses Kısıklığına iyi Gelen Çaylar: Ses kısılmasına kullanılan bitki çayları zencefil, papatya ve ekinezya çayıdır.

– Ballı zencefil çayı ses kısılması konusunda çok yardımcıdır. Zencefil çayı hazırladıktan sonra içerisine 1 çay kaşığı bal atın. Şeker ilave etmeyin.

– Çok sıcak olmayan, ılık bir papatya çayı ses tellerinizi rahatlatmak ve ses kısıklığını önlemek için faydalıdır.

– Ekinezya çayı üst solunum yolları ve soğuk algınlığı belirtilerini geçirmede oldukça etkilidir. Bağışıklık kuvvetlendirici özelliği sayesinde ses kısılmasına da iyi gelmektedir.

Bunların yanında düzenli uyku uyumak, bol su tüketmek, yeteri oranda c vitamini almak ve soğuk içecekler tüketmemek ses kısılması tedavisinde önemli olan faktörlerdir.

 Ezhibil-be’se rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame

“Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifa ver, çünkü şifa verici sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle şifa ver ki hiç bir hastalık bırakmasın.”

ses-kisikligina-ne-iyi-gelir

Bu yazı ses kısıklığına ne iyi gelir karşı ballı turp ses kısıklığına iyi gelen şeker besinler yiyecekler bitkiler ilaçlar ses kısıklığı nasıl tedavi edilir geçer giderilir ses kısılmasına ne iyi gelir bitkisel çözüm iyi gelen bitkiler bitki çayları nelerdir nasıl düzelir geçer düzeltilir iyileşir için pastil kür şifalı bitkiler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

ses kısılması nasıl geçer, ses kısılmasına bitkisel çözüm, ses kısılmasının tedavisi, ses kısılmasına ne iyi gelir, ses kısılması bitkisel tedavisi, ses tellerinde nodül bitkisel tedavi, ses kısılmasının bitkisel tedavisi, ses tellerinde nodül tedavisi bitkisel, ses telleri için bitkisel tedavi, ses kısılmasına bitkisel tedavi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz