Ses Kısıklığı için Bitkisel Tedavi

Ses Kısıklığı için Bitkisel Tedavi

İnsan hayatının en önemli parçalarından birisi ses ve doğal olarak konuşmaktır. Eğer ki farklı sebeplerden dolayı ses tellerinde yaşadığımız problemlerden dolayı ses kısıklığı yaşarsak doğal olarak bu hayatımızı olumsuz yönde etkiler. İşte bu olumsuz durumu engellemek için modern tıbbı bir kenara bırakarak alternatif tıbba yöneleceğiz.

Özellikle kış aylarında yaşadığımız ses kısıklığına ne iyi gelir diye soran arkadaşlar için bugün ilk önce tamamen bitkisel bir çay hakkında bilgi vermek istiyorum. Daha sonra ise ses kısıklığına iyi gelen diğer şeyleri elimden geldiğince anlatacağım.

 Ahmet Maranki, ses kısıklığı ve ses kısılması problemi yaşayanlar için hazırladığı doğal kürün tarifini verdi. Bu bitkisel kür sayesinde ses kısıklığı sorununa kesin çözüm bulacaksınız.

Malzemeler: Eşit miktarlarda olacak şekilde Zencefil, Nar çiçeği, Hibiskus ve son olarak Ada çayı.

Hazırlanışı: Bütün malzemelerden eşit miktarlarda karıştırarak belirli bir oranda karışım elde edilir. Karışımı 1 su bardağı sıcak suyun içine atarak kısık ateşte 5 dakika kadar demleyin. Daha sonra hazırlanan çayı soğutmadan sıcak olarak için. Önerilen ses kısıklığı bitkisel kürünü her gün 1 kez tok karnına uygulayın. Uygulamaya sesiniz düzelse bile 2 hafta süreyle mutlaka devam edin.

Ses kısılmasına kullanılan bitki çayları zencefil ve ekinezya çayıdır.

– Ballı zencefil çayı ses kısılması konusunda çok yardımcıdır. Zencefil çayı hazırladıktan sonra içerisine 1 çay kaşığı bal atın. Şeker ilave etmeyin.

– Ekinezya çayı üst solunum yolları ve soğuk algınlığı belirtilerini geçirmede oldukça etkilidir. Bağışıklık kuvvetlendirici özelliği sayesinde ses kısılmasına da iyi gelmektedir.

Ses kısılmasına iyi gelen bitkileri, karışımları, duaları ve diğer şeyleri bu listede sıralamak istiyorum.

– Bir bardak ılık sütün içerisine bir çay kaşığı bal ve yarım çay kaşığı karabiber ekleyin. Tadını pek sevmeseniz bile sesinizin açılması için çok etkilidir.

– 1 bardak suyun içerisine 1 adet limonun suyunu sıkın. Ayrıca 3 çay kaşığı bal ilave ederek için.

– Menekşe yağı da ses kısıklığı tedavisinde oldukça etkilidir. Menekşe yağı ile gargara yaparsanız faydasını görürsünüz.

– Turp kaynatılarak suyu ile gargara yapılabilir. Turp suyunun da ses açıcı özelliği vardır.

ses-kisilmasina-ne-iyi-gelir

– Ezhibil-be’se rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame

“Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifa ver, çünkü şifa verici sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle şifa ver ki hiç bir hastalık bırakmasın.”

Bu yazı ses kısıklığına iyi gelen şeyler bitkiler pastiller yöntemler iğne şeker dua kür ses kısılmasına iyi gelen ilaçlar doğal kesin çözüm son çare evde antibiyotik en iyi gelen şey tedavisi dondurma iyi gelir mi ahmet maranki ibrahim saraçoğlu için bitki çayı okunacak dua bitkisel kür ne yapabilirim pratik çözümler nasıl giderilir tedavi edilir geçer bebeklerde çocuklarda kaç günde geçer ne yapmalıyım yapılması gerekenler neler yapılır ne yapmalı hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

ses kısılmasına ne iyi gelir, ses kısılması tedavısı, ses kısılmasına iyi gelen şeyler, ses kısılmasına iyi gelen bitkiler, ses kısılması nasıl geçer, sesim kısıldı ne iyi gelir, ses kısılmasına bitkisel çözüm, ses kısılması nasıl tedavi edilir, ses kısılmalarına ne iyi gelir, ses kslmasna ne iyi gelir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz