Ses Güzelleştiren Yöntemler Nelerdir

Ses Güzelleştiren Yöntemler Nelerdir

Günümüzün en fazla merak edilen konularından biri de ses güzelleştiren yöntemlerin neler olduğudur. Bu konu hakkında birçok bireyler bilgiler almak açısından internet dünyasında yer alan birçok sitelerde araştırmalar yapabilmekte ve maalesef ki çoğu zaman istedikleri bir sonuca ulaşamamaktadır. Bu açıdan ses güzelleştirme yöntemleri hakkında makalemiz üzerinden ülkemizin tanınmış olan ünlü doktorundan derlediğimiz bilgiler doğrultusunda daha kayfa değer bilgiler sunacağız. Dilerseniz makalemizin de ana konusu olan ses güzelleştiren yöntemler nelerdir hakkındaki bilgileri sizlere ve merak edenlere hemen sunalım.

İşte Ses Güzelleştirme Konusunda Harika Faydalar Sunan Harika Ses Güzelleştirme Yöntemleri;

Doktor Ahmet Maranki tarafından hazırlanmış olan harika bir yöntem;

malzemeler;

 • Zencefil
 • Narçiçeği
 • Hibuskus
 • Ada çayı

Hazırlanışı;

 • İlk olarak yukarıdaki tüm bitkiler birbirine iyice karıştırılmalıdır.
 • Hemen akabinde bir cam kavanozun içerisine konularak hazırlanan karışımdan günlük olarak 1 yemek kaşığı tüketilmelidir.

Ses Güzelleştirmede Etkili Olan Diğer Yöntemler;

Ses güzelleştirmede oldukça etkili olabilen diğer harika yöntemler ise şunlardır;

 • Katkısız bal: Ses güzelleştirme konusunda harika faydalarının bulunduğu besin ürünlerinden biri de hiç kuşkusuz ki içeriğinde herhangi bir katkı maddesinin yer almadığı baldır. Sesinizin daha güzel ve ince olmasını isterseniz günlük olarak 1 tatlı kaşığı katkısız bal tüketebilirsiniz.
 • Menekşe yağı ile gargara uygulaması: Ses güzelleştirme yöntemlerinden bir diğer harika yöntem ise menekşe yağının gargara yapılmasıdır. Özellikle kalın ses tonlarının daha ince olması açısından başvurulan bu harika yöntemin de günlük olarak 1-2 defa uygulanması gerekmektedir.

Ses Güzelleşmesi Açısından Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Makalemizin ana konusu olan ses güzelleştirme yöntemleri nelerdir hakkında sizlere gerekli olan bilgileri sunduktan sonra şimdi de ses güzelleşmesi açısından dikkat edilmesi gerekenlerin neler olduğu hakkında bilgiler sunalım. Uzmanlar günümüzde bazı olumsuz alışkanlıkların beraberinde ses tonunda da olumsuzlukların meydana gelmesine neden olabildiğinin altını çizmektedir. Dolaysıyla daha güzel bir ses tonuna sahip olunması açısından bu olumsuz alışkanlıklardan uzak durulması gerektiği uzmanlarca vurgulanmaktadır. İşte ses güzelleşmesi açısından dikkat edilmesi ve uzak durulması gereken faktörler şunlardır;

 • Düzenli uyku alımına özen gösterilmeli: Düzenli uykunun genel ve ruh sağlığı üzerinde olumlu etkilerinin bulunduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Düzenli uykunun aynı zamanda sesin güzelleşmesinde de harika etkilerinin bulunduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Dolaysıyla ses tonunun güzelleşmesi açısından düzenli ve kaliteli uyku alımına özen gösterilmelidir.
 • Sigara ve alkolden uzak durulmalı: Çağımızın en tehlikeli 2 maddelerinden olan ve hemen hemen tüm hastalıkların ana nedenleri arasında yer alan sigara ve alkolün ses tonu üzerinde de ciddi anlamda olumsuz etkileri bulunmaktadır. Dolaysıyla harika bir ses tonuna sahip olunması açısından sigara, sigara dumanı ve alkolden uzak durulması gerekmektedir.
 • Kafeinli içecekler yerine daha çok bitkisel içecekler tercih edilmeli: Ses tonu üzerinde olumsuz etkilere neden olabilen olumsuz faktörlerden biri de kahve, çay gibi kafeinli içeceklerin aşısı bir şekilde tüketilmesidir. Uzmanlar kafeinli içeceklerin ses tellerine zarar verebildiğinin altını çizerek bireylerin günlük yaşamlarında kafeinli içecekler yerine nefes açıcı özelliği bulunan bitkisel çayları tercih etmesi gerektiğinin altını çizmektedirler.
 • Sağlıklı beslenmeye özen gösterilmeli: Harika bir sese sahip olunmasının olmazsa olmazlarından biri de sağlıklı beslenmeye özen gösterilmesi durumudur. Uzmanlar sağlıklı beslenenlerin sağlıksız beslenenlere oranla çok daha güzel bir ses tonuna sahip olduğunun altını çizmektedirler.
 • Nefes alış verişi kontrol altına alınmalı: Harika bir ses tonuna sahip olunması açısından dikkat edilmesi gereken faktörlerden biri de nesfe alış verişinin kontrol altına alınmasıdır. Örneğin gereğinden fazlaca konuşulmasının veya bağırılmasının beraberinde ses telleri üzerinde olumsuz etkilerin oluşmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle nefes alış verişinin kontrol altında tutulması beraberinde sesin güzelleşmesine önemli oranda katkıda bulunmaktadır.
 • Stres, üzüntü ve sinirlilik durumlarından uzak durulmalı: Günümüzün en fazla görülebilen sağlık sorunlarından olan stres, üzüntü ve sinirlilik gibi olumsuz faktörlerin beraberinde ses telleri üzerinde de olumsuz etkiler yapabildiği uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Uzmanlar aşırı konuşma eyleminin ses tonuna olumsuz etkiler yapabildiği gibi ayrıca stres, üzüntü ve sinirlilik gibi olumsuz faktörlere bağlı olarak uzun süreli olarak sessiz kalmanın konuşma eylemine geçilmemesi durumunun da ses telleri üzerinde olumsuz etkilere neden olabildiğinin altını çizmektedir. Bu nedenle güzel bir ses tonuna sahip olunması açısından günlük yaşantıda strese, üzüntüye ve sinirlilik gibi olumsuz duygu durum bozukluklarına yer verilmemesi gerekmektedir.

Ses güzelleşmesi açısından dikkat edilmesi ve uzak durulması gereken olumsuz faktörlerin neler olduğu hakkında da sizlere bilgiler sunduktan sonra ses güzelleştiren yöntemler nelerdir hakkındaki makalemizi burada tamamlamaktayız. Sizler de harika bir ses tonuna sahip olmak isterseniz ünlü doktorumuz Ahmet Maranki tarafından tavsiye edilen bitkisel karışımdan ve diğer harika ses güzelleştirme yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Not: Makale bilgilendirme içeriklidir. Reçete değildir. Şeker, hiper tansiyon hastalarının yukarıdaki ses güzelleştirme yöntemlerinden faydalanmadan önce ilk olarak doktoruna danışmasını tavsiye ederiz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz