Şerbetçi Otunun Faydaları Nelerdir ?

Şerbetçi Otunun Faydaları Nelerdir ?

ŞERBETÇİ OTUNUN FAYDALARI NELERDİR?

Şerbetçi otu faydaları için kullanılan bir bitkidir. Ülkemizde Bursa ve Bilecik illerinde sıkça yetiştirilmektedir. Çiçekleri kullanılan ve çok yıllık otsu bir bitki olan şerbetçi otu, eylül ve ekim aylarında yani sonbahar mevsiminde toplanır. Dişi çiçekleri kurutularak bira yapımında kullanılır.

ŞERBETÇİ OTUNUN FAYDALARI NELERDİR?

İlk olarak herkesin bildiği ve Ahmet Maranki ile Suna Dumankaya’nın da tavsiye ettiği gibi şerbetçi otu göğüslerin büyümesine yardım eder, birçok kadın tarafından göğüs büyütmek amacıyla kullanılır. Şerbetçi otu kullanımıyla, kadınların vücudunda östrojen hormonunun salgılanmasında artış sağlanır ve bunun sonucunda da göğüslerde büyüme meydana gelir.
Uykusuzluk mu çekiyorsunuz? Uykusuzluktan mu yakınıyorsunuz? Bu şifalı bitki uykusuzluğa da iyi gelir.
Sinirleri yatıştırıcı özelliği vardır.
Gerginlik, sinirlenme hali ve heyecana karşı yatıştırıcı etkisi vardır. Sakinleştiricidir.
İştah arttırıcıdır.
İdrar söktürür, idrarı arttırır.
Hazımsızlığa iyi gelerek sindirimi rahatlatır.
Birçok kanser türüne karşı da fayda sağlar. Prostat kanseri, meme kanseri ve yumurtalık kanseri gibi kanser türlerine fayda sağlar.
Kolesterolü düşürücü özelliği olması da şerbetçi otunun faydaları arasındadır.
Bağırsakları rahatlatır ve mesane enfeksiyonlarına da iyi gelir.
Mide öz suyunu arttırarak sindirime yardım eder.

ŞERBETÇİ OTU NASIL KULLANILIR?

Şerbetçi otu faydaları için çay haline getirilerek kullanılabilir. Bir bardak kaynar suyun içine bir tatlı kaşığı şerbetçi otu atılır ve 10-15 dakika kadar demlenmeye bırakılır. Demlendikten sonra içilebilir. Günde bir bardaktan fazla tüketilmesi zararlı olabilir.

ŞERBETÇİ OTU İLE GÖĞÜS BÜYÜTME TARİFİ!

Şerbetçi otu ile göğüs büyütme tarifi için bir yemek kaşığı şerbetçi otuna yeteri kadar su eklenerek kaynatılır. Kaynadıktan sonra robottan geçirilir ve krem kıvamına getirilir. Hazırlanan krem kıvamındaki şerbetçi otunun üzerine bir miktar yağsız krem eklenir ve karıştırılır. Bu karışım bir gece bekletilir, dinlendirilir. Bir gün geçtikten sonra, ertesi gün öncelikle bir miktar suyun içinde bir miktar ıhlamur kaynatılır. Soğuduktan sonra masaj yapar şekilde göğüslere sürülür. Ihlamurdan sonra, bir gün önce hazırlanmış olan krem kıvamındaki şerbetçi otu ile hazırlanan karışım göğüslere sürülür.

ŞERBETÇİ OTUNUN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Hormonlara etki ederek hormonal değişikliklere sebep olabilir. Bu yüzden kullanmadan önce doktora danışılmalıdır. Bebeklerin ve çocukların kullanması tavsiye edilmez. Fazla tüketilmesi mide bulantısı ve kusmaya neden olabilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz