Semiz Otu ve Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Semiz Otu ve Faydaları için yorumlar kapalı
  • 915 kez görüntülendi

Semiz Otu ve Faydaları

Semizotu Bitkisi: Semizotu, yaprakları salata olarak ya da ıspanak gibi pişirilerek yemeklerde kullanılan bir sebzedir. C vitamini ile demir bakımından zengin bir besindir. Ayrıca, bol miktarda Omega 3 yağ asidi içerir.

Semizotunun Faydaları: Mide ve bağırsak hastalıklarında faydalıdır. Bağırsakları yumuşatır ve mide yanmasını giderir. İdrar söktürür ve kabızlığı giderir. Kanı temizler. Sinirleri yatıştırıcı etkisi ile zihin yorgunluğu ve uykusuzluğa iyi gelir. Dalak şikâyetlerini azaltır.

Kanın pıhtılaşmasını kolaylaştırıcı etkisi özellikle iç kanamaları durdurmakta faydalıdır. İdrar yanmasını giderir. Böbrek kumlarını ve taşlarını dökmeye yardımcı olur. Bronşları açarak bronşite iyi gelir. Kandaki şeker oranını düşürür. Ayrıca, solucanları dökmeye de yardımcı olur.

Semizotu Nasıl Kullanılır: Semizotu genellikle etli yemeği, böreği ya da salatası yapılarak tüketilir. Ayrıca, yoğurt ile birlikte de farklı bir lezzet oluşturur. Tıbbi amaçla; Lapa haline getirilip başa konursa baş ağrısını keser, yanık ve apselere konursa iyileşmesini kolaylaştırır.

Bu yazı semizotu faydaları, semizotunun faydaları, semiz otu faydaları, semizotu yemeği, semizotu salatası, semizotu nasıl yapılır, semizotunun faydaları, semizotunun faydaları nelerdir, semizotunun zararları konularında bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

semızotunun faydaları, semizotunun zararları, gebelikte semizotunun zararları, semizotu yararları, gebelikte semizotu, semizotunun faydaları nelerdir, gebelikte semizotunun faydaları, semizotu faydaları ve zararları, semiz otunun faydaları, semizotu faydaları nelerdir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.