Selülitlerden Kurtulma Yolları

Selülitlerden Kurtulma Yolları

Bol su içmek ve uzun yürüyüşlere ek olarak sabah-akşam soğuk duşun altında keselenmek, selülitleri yok etmek için birebir.

Neler selülit yapar?
Hareketsiz bir yaşam biçimi ve bazı dolaşım hastalıkları selülit yapar. Sıkı pantolon, sıkı çorap, yüksek ayakkabılar kan dolaşımını engelleyici faktörlerdir. O bölgedeki yağ hücrelerinin hareketliliği engellenir. Genetik özellikler çok önemlidir.

Rejimin selülitlere etkisi
Sadece diyet yetmez. Üstelik kötü bir diyet selülit oluşumuna da neden olabilir ya da oluşumu hızlandırabilir.

Zayıf kadınlar da selülit olur
Masa başında uzun süre oturarak iş yapanlar, çok hareketsiz çalışanlar çok zayıf da olsalar selülitlere sahip olabilirler. Örneğin sekreterler bu noktada risk altındadır.

Bacaklardaki selülitler için
Uzun ve bol yürüyüşler yapmak. Bu, kolay ve herkesin yapabileceği bir spor. Bu sırada ellerinden su şişesini de eksik etmesinler. Bisiklet de olabilir. Yüzme yine aynı şekilde çok etkilidir.

Keseyle selülite son verin
Kese yapın, sıcak ve soğuk duş alın. Bu sırada keseyi bırakmayın ve sorunlu bölgelerinize masaj yapın. Saunanın ise selülite bir etkisi olmaz.

Bu yazı selülitler nasıl geçer, selülitlerden kurtulmak için öneriler, selülitleri yok eden yöntemler tavsiyeler, selülitler için ne iyi gelir, selülitlerinizden kurtulmak konusu hakkında bilgi vermek için yazılmıştır.

selülitten nasıl kurtulunur, selülitlerden nasıl kurtulunur, bacaktaki selulitler nasil gecer, bacaklardaki selülit nasıl gider, keselenmek zayıflatırmı, bacaklardaki selulitlerden nasıl kurtulurum, selulitlerden kurtulmanın kolay yolları, selılute ne ıyı gelır, bacakdaki selulit nasil gider, selülitten kurtulanların yorumları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz