Şekeri Bırakmak İçin Ne Yapılmalı?

Şekeri Bırakmak İçin Ne Yapılmalı?

Günümüzde en çok kullanılan besin maddelerinden biri maalesef şekerdir. Şeker hastalığısahibi olan kişilere baktığımız zaman en çok şeker yemeyi sevenlerin ilk grup olduğunu görebiliriz. Hem de bağımlılık noktasında herkesin en çok ulaşabileceği maddedir. Çocukların da hareketlerini arttırması ve geleceğini tehlike etmesi sebebi ile şeker alırken çok da dikkat edilmesi gerekmektedir. Tüm bu tehlikelerden uzak durmak için şekeri bırakmak yapılacak en akıllı çözümlerin başında gelecektir. Şekersiz çay, kahve tüketmek ve olduğunca daha az şekerli besinler tüketmek alınacak olan önlemler arasındadır.

Şekeri Bırakmak İçin Püf Noktalar

  • Gazlı içecekleri azaltın: Günümüzde en çok tüketilen şekerli besinlerin başında gazlı içecekler Bir bardak kola ya da fanta içeceğinin barındırdığı şeker miktarı neredeyse 32 küp şekere denk gelmektedir. Bu resmen vücudu zehirlemek demek. Üretilen ek içecekler içinde en başta diyet kolalardan başlamanız fayda sağlayacaktır. Ancak yine de bu içeceklerden tamamen uzak durmanız gerekir.
  • Şekersiz yiyecek tüketin: Her zaman boş günlerinizde ya da film izlerken şekerli yiyeceklere abanmak milletimizde var olan bir alışkanlıktır. Ancak alınan şeker oranı ile vücudumuza çok fazla yüklenmekteyiz ve obezitenin de en başlıca sebeplerinden birinin şeker olduğunu unutmamak gerekir.
  • Yağsız ve hafif beslenin: Hem kiloyu korumak hem de vücudun dinç olmasını sağlamak için yağsız ve hafif besinlerden takviye almaya özen gösterin. Bir müddet sonra vücudun şeker isteme oranında da düşüşler olacağını görebilirsiniz.
  • Meyve oranına dikkat edin: Ne de olsa faydalı diyerek meyvelerden de sınırsız tüketmemek gerekir. Küçük porsiyonlar halinde beslenmek gerekir. Onların içinde de çok fazla şeker olduğu unutulmamalıdır. Her şeyin fazlası zarardır. Azar azar ve orantılı olarak yemek yemeyi alışkanlık haline getirin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz