Şeftali Suyunun Faydaları

  • SAĞLIKLI BESLENME
  • Şeftali Suyunun Faydaları için yorumlar kapalı
  • 753 kez görüntülendi

Şeftali Suyunun Faydaları

Genellikle meyve suyu fabrikaları tarafından üretilen hazır şeftali suyu tüketimine alışık bir millet olsakta, emin olun şeftali suyunu kendiniz hazırladığı zaman faydalarından daha çok istifade edebilirsiniz.

Şeftali Suyu: Şeftali içerdiği A, B3 (Niasin) ve C vitaminleriyle, folik asit, betakaroten, potasyum içerir. Vücutta A vitamini oluşturan temel madde olan betakaroten, şeftalide çok zengin miktarda bulunur. Ayrıca antioksidan özelliği ile toksit maddelerin vücuda vereceği zararları önler.

Şeftali Suyunun Faydaları: Kanı temizler. Ateşi düşürür. İdrar söktürür. Kabızlığı giderir. Uykusuzluğu giderir. Böbrek taşlarını eritir. Ağız kokusunu giderir. Kalp krizi riskini azaltır. Bağırsakları yumuşatır. Basur şikâyetlerini azaltır. Kansere karşı koruyucudur. Cildi nemlendirir ve canlandırır. Sinir sistemi üzerinde olumlu etki yapar.

Böbreklerin ve safra kesesinin düzenli çalışmasını sağlar. Gribe karşı vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir. Vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır. Şeftali hazmı kolaylaştırarak sindirim sistemine yardımcı olur. Antioksidan özelliğiyle toksit maddelerin vücuda vereceği zararları önler.

Şeftali Suyu Nasıl İçilmeli? Şeftali suyu taze sıkılmış olarak içilmelidir. Şeftali suyunu taze sıkılmış ananas suyu, kavun suyu, kayısı suyu karışımlarıyla da içebilirsiniz.

Bu yazı şeftali suyunun yapılışı, şeftali suyunun faydaları, şeftali suyunun kalorisi, şeftali suyu neye iyi gelir, şeftali suyu nasıl yapılır sıkılır, şeftali suyu nasıl çıkarılır saklanır, faydası zararları konusunda yazılmıştır.

seftali suyunun faydalari, koyunlu halı 2013, şeftali suyu faydaları, şeftali suyu, saftali siresinin faydasi, meyve suyunun fabrikalarda yapılışı, meyve suyunun fabrikada yapılışı, kıvırcık saç modelleri, Hindıba yararları, hazır şeftali suyunun faydaları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.