Sedef Hastalığı için Bitkisel Tedavi

Sedef Hastalığı için Bitkisel Tedavi

Bir cilt hastalığı olan sedef özellikle duygusal çöküntüler ve enfeksiyonlar sonucunda ortaya çıkan, deri üzerinde lekeler ve kızarıklıklar oluşturan, bu sebeple de özellikle bir çok bayan arkadaşın takıntısı haline gelen bir hastalıktır.

Daha önce sitemizde sedef hastalığı hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşmıştım. Bu yazımızda ise sedefe ne iyi gelir ve sedefe karşı doğal yollarla bitkisel çözümler üzerinde duracağız.

Sedef Hastalığına iyi Gelen Bitkisel Çay: Bu hastalığın tedavisinde bitki çayları oldukça faydalıdır. Size vereceğim bitkisel çayı her gün kullanmanız durumunda sedefin döküldüğünü göreceksiniz.

Malzemeler: 30 gram kırlangıç otu, 50 gram ısırgan otu, 30 gram çıban otu, 10 gram meşe kabuğu, 30 gram portakal nergizi, 20 gram civan perçemi, 20 gram ceviz kabuğu, 20 gram şahtere, 30 gram söğüt kabuğu, 40 gram sarı iskorçina.

Hazırlanışı: 2 litre sıcak suyun içerisine 3 tatlı kaşığı verdiğimiz bitkilerle karışım haline getirilen çay katılır ve demlenir. Bu çay gün içerisinde tüketilir. Aç veya tok karnına içmeniz fark yaratmaz. Tedaviye en az 1 hafta devam etmeniz gerekir.

Sedefe iyi Gelen Bitkiler: Tabi ki yukarıda sayılan bilgiler dışında da sedefe karşı bitkisel ve doğal çözümler mevcut. Bunları sıralamak gerekirse;

– İbrahim Saraçoğlu sedef hastaları için siyah üzümü öneriyor. 20 tane kuru üzümü havanda ezin ve yiyin. Eğer şeker hastasıysanız çekirdekleri çıkardıktan sonra üzümleri yemelisiniz.

– Mandalina, portakal gibi narenciye meyvelerinin kabuklarını yakarak kül şekline getirin. Bu külün içine saf zeytinyağı ekleyerek krem şekline getirin. Bunu sedef hastalığı olan bölgenin üzerine sürün. Bu uygulamayı günde 2-3 defa yapabilirsiniz.

– Aloe vera yaprağı veya bu bitkiden elde edilen aloe vera yağını sedef hastalığı olan bölgelere sürmek sedef hastalığına iyi gelir.

Sedefe iyi Gelen Yiyecekler: Sedef hastalığına iyi gelen besinler olarak badem, ceviz, antep fıstığı, yer fıstığı, çam fıstığı gibi iç meyveleri sayabiliriz.

Ayrıca çinko minerali sedefin iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Bu sebeple içeriğinde bol miktarda çinko barındıran ıspanak, mantar, kırmızı et, balık eti, susam, kabak çekirdeği, yoğurt, peynir, süt ürünleri gibi yiyecekleri tüketmek faydalı olacaktır. Özellikle sedefe iyi gelen mantarları ve balıkları göz ardı etmemelisiniz.

Sedef Hastalığı için Kaplıcalar: Sedef için iyi gelen kaplıcalar ve şifalı sular da mevcuttur. Ülkemizin farklı yerlerinde olan bu kaplıcalarda sedef havuzlarına girerek hastalığa çözüm sağlayabilirsiniz. Sedef konusunda en etkili kaplıca Kırşehir il merkezinde bulunan Terme Kaplıcalarıdır.

Sedef Hastalığına Zararlı Yiyecekler: Bu yiyecekleri sedef hastalarının kesinlikle tüketmesini önermiyoruz. Yerseniz bile mümkün olduğunca az yemeye çalışın.

Sosis ve sucuk türü etler, salça kullanılan çorbalar, asitli içecekler, sirke, limon,portakal, greyfurt, çilek ve alkollü içecekler sedef hastalarına önerilmez. Bunun sebebi akciğeri yoran bu besinler, akciğerin düzenli ve düzgün çalışmamasından dolayı oluşan sedef hastalığını olumsuz etkilemesidir.

sedef-hastaligi-nedir

Bu yazı sedef hastalığına ne iyi gelir iyi gelen kaplıcalar sabunlar şeyler taşlar şifalı bitkiler bitki çayları yiyecekler içecekler çözüm bulundu doğal bitkisel çare son tedavisi için okunacak dua ilaç sprey krem nasıl oluşur geçer en iyi gelen etkili ilaçlar tuzlu su ilaç tedavisi güneş faydalı iyi gelir mi hangi vitamin kına lazer şampuan vazelin zararlı gıdalar neler dokunur konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

, , , , , , , , ,

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz