Sassafras (Sassafras officinalis)

Sassafras (Sassafras officinalis)

Sassafras (Sassafras officinalis)

Sassafras (Sassafras officinalis)

Bu bitkiye Tarçın ağacı. Sıtma ağacı adlarıda verilir.

Tanımı : Meksika asıllı olan bu ağaç Kanada’dan Florida’ya kadar tüm Amerika’da yetişir. Ağacın kabukları alınır ve yongalar halinde ihraç edilir.

Kullanılan parçası : Kök kabukları.

Güney Amerika’da çok bol olarak yetişen bu ağacın çıkardığı güzel koku geniş bir alana yayılır.

Avrupa’ya Amerika’dan yayılmıştır ve kabuklarından yapılan çayı çok aranır.

Bütün sistemi ve kanı temizlediği için Sassafras’a ‘Bahar İlâcı‘ adı da verilmiştir. Tüm deri hastalıklarında ve  cilt bozukluklarında çok yararlı bir bitkidir.

Kullanılışı : Yarım litre kaynar suya 30 gram dövülmüş Sassafrasdan temin edilen kabuk atılır, on dakika kaynatılır, dinlendirilir ve süzüldükten sonra günde dört ya da beş kez bir bardak içilir.

Cildiniz ve deriniz boulmuş tahribata uğramışsa üzülmeyin ve bu Sassafras bitkisini hemen tedarik edin.Cildinizdeki değişiklikleri kullandıkça farkedin.Sassafras ile farkı farkedin.Düzenli kullananlardaki etkilerini sizlerde keşfedin.

Bu bitkisel muhtevalı çayla kanınız temizlenirken teninizde kendini yenilesin ve canlansın.Avrupa ve Amerika bu bitkiinin kabuklarından yararlanarak deri ve cilt bozukluklarının önüne geçmeyi başarmış durumdadır.Gayemiz o ki bütün insanlık böyle şifa içerikli tedavisel ve doğal ürünlerden yararlansın.

Yüzünüz ve teniniz sizi dış dünyaya gösteren ayna niteliğindedir.Karşınızdaki kişileri ilk etapta etkileyen sağlıklı görünümünüzdür.Sassafras ile artık deri bozukluklarını tedavi etmek cilt bozukluklarını ortadan rafa kaldırmak çok kolay bir yöntem.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz